Forum

Cisco UCS C200 M2 D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco UCS C200 M2 DIMM Slots

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
789 Görüntüleme
(@erdemkaya)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konuyu açmak için en uygun yer burası sanırım. Kullandığım sunucu olan Cisco UCS C200 M2 'ye taktığım yeni RAM 'ler hiçbir şekilde çalışmıyor. Marka, model, Mhz herşey aynı RAM  'de. Ayriyeten BIOS ayarladı normal. 6 GB 'dan başka sunucu RAM görmüyor. 

http://www.cisco.com/en/US/docs/unified_computing/ucs/c/hw/C200M1/install/replace.html#wp1053899  'bu link de dediği herşeyi yapmama rağmen harfi harfine yine sonuç alamadım RAM 'ler çalışıyor tek tek hepsini kontrol ettim.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler 

Gönderildi : 28/03/2012 02:29

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

işlemcinize göre yalnızca tek cpunuz varsa diğer işlemcinin dımm grubunu görmüyor olabilir mi?

Gönderildi : 28/03/2012 14:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Elinizde ki bellekleri tek tek bize yazın isterseniz hangi sırayla takacağınızı tarif edelim.

Mantık kısaca şöyle sadece işlemciye ait slot grubunda A1 B1 C1 mavilerden başlayacaksınız elinizdekileri takmaya 1 leri doldurduktan sonra siyahlara geçeceksiniz A2 B2 C2 şeklinde tabi bu tüm slotlar dolduğu takdir de böyle. Elinizdeki ram miktarı az ise duruma göre C1 i de boş bırakmak gerekebilir. Birde bellek sayınız çift sayı olmalı tek sayı olursa ve tüm konfig. denemezseniz boot da failure verir aslında önemli bir şey değildir her zaman. Bazen ben bunları channel layamadım birebir der siz mem test yapar her hangi bir error yoksa kullanmaya devam edersiniz server'ı

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2012 16:49

Paylaş: