Forum

Masaüstü ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Masaüstü bilgisayara kurtarma diski yapabilirmiyim?

14 Yazılar
8 Üyeler
0 Reactions
433 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Networkdeki masaüstü bilgisayarların acronis, easus yada önerebileceğiniz başka bir imaj programı ile imajlarını makinanın D: sürücüsüne alıp, herhangi bir problemde format atmak veya atölyeye getirip imajı yüklemektense bilgisayarın açılışında örneğin F6 tuşuna imaj dosyasını atayıp herhangi bir sıkıntıda tek tuşla imajı başlatmak istiyorum. bu konu ile ilgili öneri ve yardımlarınızı bekliyorum..

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 14/02/2012 12:16

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Acronis Universal Restore ile bu işlemi yaparsınız ancak tek tuşla yapılırmı 3 part bir yazılım gerektirebilir.

Acronis ile görüşebilirsiniz. 

Gönderildi : 14/02/2012 12:41

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acronis Universal Restore programını farklı bilgisayarlara varolan imajı dönmek için kullanıyorum. açılışta alınan imajı seçenek olarak getirebilirmiyim?

Gönderildi : 14/02/2012 12:52

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Acronis ile Secure Zone oluşturarak yapabilirsiniz ve açılışta F11 tuşu recovery başlatılabiliyor.

Gönderildi : 14/02/2012 13:10

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acronis SecureZone ile ilgili video varsa linkini paylaşırmısınız.

Gönderildi : 14/02/2012 13:12

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acronis securezone ile denedim fakat benim istediğim böyle değil. Benim istediğim laptoplarda olduğu gibi açılışta tek tuş ile sistemi fabrika ayarlarına geri döndürmek. önerileri ve yardımlarınızı bekliyorum..

Gönderildi : 15/02/2012 12:49

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Acronis F11 Tuşu İle Yapar Siz Ayarlarını Yapamamışsınızdır.

Acronis Ekranında Tools Dizininin Altında Acronis Activate Acronis Startup Recovery Manager Var Onu Aktif Ederseniz F11 Sorar Bazı Yeni Model Olan Makinalar Donanımdan Dolayı ABR 10 Sürümü İle Çalışmaz ABR 11 Kullanırsanız Sorunsuz Çalışır... 

Gönderildi : 15/02/2012 13:53

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acronis F11 özelliğini aktif ettim fakat F11'den sonra Acronis pencereleri açılıp Recover işlemleri yapmam gerekiyo. Fakat ben örnek Lenovo laptoplardaki gibi tek tuş lie fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum.

Gönderildi : 15/02/2012 15:23

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Hımmm Anladım Yanlız O Özelliği Yok Çünkü Şu Anda Bulunan Özelliği Bu Senin İstediğin Acer Lenovo Ve Hp Tarzında Proğramlar Ama Araştırman Lazım Muhakkak Onların Bu Programlarının Nette Download Edildiği Bir Adress Vardır.

Gönderildi : 15/02/2012 18:15

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/#plus-pack

Eğer ki burayı yanlış yorumlamıyorsam; Win PE ile imajları özelleştirebiliyormuşuz. Araştırma yapamadım. Sadece dikkatimi çektiği için paylaşmak istedim. Detaylı araştırmak lazım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/02/2012 19:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ioz adlı arkadaşın verdiği linkteki makaleyi uygulayıp geri bildirim yapacağım. ilginiz için teşekkürler..

Gönderildi : 16/02/2012 11:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Acronis SecureZone ile ilgili video varsa linkini paylaşırmısınız.

İşletim sistemi kurduktan sonra, secure zone oluşturarak bu os'i oaraya imaj backup alabiliyorsunuz. Sorun halinde tek tuş ile restore işlemini başlatabiliyorsunuz.

Makalesi, http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-secure-zone-zerine-yedek-alma.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/02/2012 02:02

(@ilkaybaydur)
Gönderiler: 53
Trusted Member

http://www.dailymotion.com/video/xb5jqo_acronis-true-image-sistem-yedek-alm_tech  

Sanırım işinize yarar

Gönderildi : 27/02/2012 05:33

Paylaş: