Forum

HP DL380R05 mi yoks...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP DL380R05 mi yoksa IBM x3650 mi?

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
598 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Küçük bir VMWare projemiz var. Yapıda;

1- DC + File Server

2- ADC + Exchange 2007

3-Pervasive SQL + Link

4-ISA 2006

5-Storage 1,5 TB.

6-"IBM TS3100 Autoloader 800 GB." veya "HP 1/8G2 LTO-4 Ultium 800 GB."

olacak. Bu yapı için HP çözüm ortağı HP DL380R05 sunucu öneriyor. IBM ise x3650 sunucu öneriyor.

Burada konunun uzmanları var. Bir de size danışmak istedim. Siz olsaydınız hangisi ile yola çıkardınız HP mi IBM mi?

Saygılar, selamlar...

Gönderildi : 12/07/2008 16:25

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Selam,

Ben su an Hp kullanıyorum yapı hemen hemen aynı inanılmaz memnunum 🙂 Performans olarak inanılmaz iyi bir de bu tür durumlarda konu server ise destek sonrasını düşünmelisin.En kısa sürede hangisi servis verebiliyor?

Gönderildi : 12/07/2008 17:46

(@ErkanTEKiN)
Gönderiler: 43
Trusted Member

doğru önermişler 🙂 iyi önermişler 🙂

Gönderildi : 12/07/2008 18:28

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Hp'nin server konusunda satış sonrası teknik desteği açıkçası güzel sorun yaşadığımız bir raid controller konusunda tüm gün araştırmalar yaparak yardımcı olmakla kalmadılar sonrasında arayıp durumu konusunda bilgide aldılar server olarakta kaliteside ortada ama bu IBM kötü demek değil tabiki.

Gönderildi : 12/07/2008 19:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.

Sanırım hp nin sunucu sistemleri türkiye de daha yaygın. Teknik ekipleride sağlam. Fakat fiyat performans karşılaştırması yaparken  iki üreticininde muadil yani denk ürünlerini fonksiyonlarına göre +/- lerine göre kıyaslamak gerekiyor.

HP DL380R05 veya IBM x3650  kullanan var mıdır? Kıyaslamak gerekirse bunların birbirine ne gibi üstünlükleri olabilir. IBM çözüm ortağının söylediğine göre IBM' in server kasasında Diagnostic Led Paneli varmış. HP de bu yok diyor. Yani donanımsal arıza tesipinde kolaylık sağlayan kasa önundeki bir panel.

Bunun gibi...

Gönderildi : 12/07/2008 21:32

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Merhaba erkan,

Bende HP den taraf kullanıyorum oyumu. Aşağıya resimini koyduğum Hp DL380 G5 in lnsight Display panelini IBM çözüm ortağına mail atarmısın arkadaş hp de olduğunu öğrensin 😀

Hp serverlar hem kurulum hem kullanım hemde satış sonrası destek konusunda türkiye ilk sırada diyebilirim.

https://i0.wp.com/www.resimleripaylas.com/files/7lje9qi6xhzhq50cs5v6.jpg?resize=484%2C281&quality=89

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 12/07/2008 21:45

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Evet ibm üzerinde böyle bir led sistemi var çeşitli yanma sönme hızları yada kırmızıya dönerek belli arıza kodları veriyor benim kullandığım model üzerinde anakart üzerinde slot girişlerindede led vardı sorun yaşayan ekipmanları belirtmek için açıkçası iki modelide kullanmadığım için birşey diyemiyeceğim.

Gönderildi : 12/07/2008 21:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Erdoğan,

Bu satış ve pazarlama elemanlarına hiç güvenmemek gerek. IBM de olan bu teknolojinin HP de olmaması pek inandırıcı değildi zaten ama şimdiye kadar hep oem serverlar ile çalıştığım için marka sunucuları pek iyi bilmiyorum. Bilseydim orda cevabı verirdim... 🙂 

HP ve IBM ürünlerini karşılaştırmanın sanırım bir yöntemi yok değil mi? Biraz tecrübe gerekiyor bu iş için...

Gönderildi : 12/07/2008 22:13

(@Anonim)

Bende tabii ki hp alacağım.. Eski firmamda eski bir hp sunucunun işlemcisi yanmıştı.. Adamlar yeni işlemciyi gece getirdi, sabahın körüne kadar uğraştı ve problemi çözmüşlerdi...

Gönderildi : 16/07/2008 01:23

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Öncelikle polemiğe girmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Firma kıyaslaması yapmamak gerekir çünkü her ikisinin de uzmanları size kendi çaplarında özelliklerini sayabilirler. 

Sizin yapmanız gereken öncelikle arkadaşlarımın dediği gibi teknik destek konusunu araştırmanız. Şöyle düşünün ikiside süper olsun mükemmel çalışsın fakat elektronik bir alet olduğu için günün birinde arıza yapsın. Sorunu ilk önce kim çözer? Kim daha çok ilgilenir? Bence bunların cevabını aldıktan sonra karar verin.

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/07/2008 02:57

Paylaş: