Forum

L300 Erişim Cihazı

Bildirimler
Hepsini Temizle

L300 Erişim Cihazı

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@sadiodabasi)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar NComputing L300 erişim cihazları uzerinde USB Hp Laserjet P1102 yazıcı tanıtmak istiyorum. Ana makinamda yazıcı suruculerim mevcut ve test sayfası alabiliyorum. Erişim cihazım uzerindeki USB 2.0 portların birincisine taktıgımda yazıcımı cıkarılabilir cd surucu seklinde goruyor, ikincisine takıtıgımda ise HP Laserjet P1102(Copy1) seklinde tanıyor ama cıktı almaya kalktıgımda hata msj veriyor ve yazıcımı cevrim dısı gosteriyor. USB 1.0 Portlarına taktıgımda ise yazıcımı kesinlikle tanımıyor. Yardımalrınız icin simdiden tesekkur ederim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 29/11/2011 02:47

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Arkadaşlar NComputing L300 erişim cihazları uzerinde USB Hp Laserjet P1102 yazıcı tanıtmak istiyorum. Ana makinamda yazıcı suruculerim mevcut ve test sayfası alabiliyorum. Erişim cihazım uzerindeki USB 2.0 portların birincisine taktıgımda yazıcımı cıkarılabilir cd surucu seklinde goruyor, ikincisine takıtıgımda ise HP Laserjet P1102(Copy1) seklinde tanıyor ama cıktı almaya kalktıgımda hata msj veriyor ve yazıcımı cevrim dısı gosteriyor. USB 1.0 Portlarına taktıgımda ise yazıcımı kesinlikle tanımıyor. Yardımalrınız icin simdiden tesekkur ederim.

Saygılarımla;

Cihazınızda Arıza Olabilir Ncomputing Bölge Dağıtıcısından Teknik Destek İsteyin. Ben Bir Yerde Gördüm Yazıcı Bağlayabiliyorlardı. Cihazdan Kaynak Bir Sorun Seninki Sanırım.

Gönderildi : 29/11/2011 12:31

(@MehmetAcarli)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba ;

Ncomputing L300 cihazları için 4-5 ay öncesinde yeni vSpace pro yazılımı yayınlandı.Usb yazıcılar için vSpace konsolda yazıcı ayarı yapılabiliyor.vSpace pro 10.3.7 versiyonunu kurmanız gerekecektir..Dojop firmasını arayıp konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Gönderildi : 21/11/2017 12:45

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Önerim yazıcınızı bir print server üzerinden çalıştırmanız yönünde olacak. Ben denemelerimde pek başarılı sonuçlar alamadım maalesef.

Bunun haricinde Mehmet Bey'in dediği gibi Vspace'i ve de cihazların fw'ini update etmeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 21/11/2017 14:57

Paylaş: