Forum

SSD sistem kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSD sistem kurulumu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@MertAkin)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar 120 gb SSD harddiske windows 7 kurduk fakat 1 sene sonra (harddiskte çok az alan kalmasından dolayı diye düşünüyorum) bazı hatalarla karşılaştık ve 2 tb 5400 rpm harddiskle değiştirdik.Fakat hız farkı ciddi şekilde hissediliyor.Tekrar daha yüksek kapasiteli bir ssd harddisk alıp ona sistem kurmak istiyoruz.Sizce ssd harddiskte oluşan hata az alan kalmasımı yoksa SSD'ler sadece depolama birimi olarak kullanmak için?Yani tekrar windows 7 ve ofis programları kursak tekrar hata alırmıyız?

Gönderildi : 22/11/2011 12:11

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Arkadaşlar 120 gb SSD harddiske windows 7 kurduk fakat 1 sene sonra (harddiskte çok az alan kalmasından dolayı diye düşünüyorum) bazı hatalarla karşılaştık ve 2 tb 5400 rpm harddiskle değiştirdik.Fakat hız farkı ciddi şekilde hissediliyor.Tekrar daha yüksek kapasiteli bir ssd harddisk alıp ona sistem kurmak istiyoruz.Sizce ssd harddiskte oluşan hata az alan kalmasımı yoksa SSD'ler sadece depolama birimi olarak kullanmak için?Yani tekrar windows 7 ve ofis programları kursak tekrar hata alırmıyız?

Bende Corsair 240 Gb Sata3 SSD Var Ve Yaklaşık 6 Aydır Çalışıyor 10 Gb Boş Alanı Var Hiç Hata Vermiyor Sıkıntı Yok Acaba Senin SSD Diskte Sorun Olmuş Olabilirmi ?? 

Gönderildi : 22/11/2011 13:48

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Harddisk dolmaya yakın sürekli donmalar oluyodu.Outllok pstmi kopyalayıp format atıyım dedim ama dosya aktarımı yaparkende dondu o yüzden söküp başka bir harddisk taktım ama hız farkı ciddi şekilde hissediliyor.Şu anda donma gibi bi problem yok sorun harddiskle alakalı büyük ihtimalle ama ssd'lerde durum nedir bilmiyorum, yeni daha yüksek kapasiteli bir ssdye win7 kursam acaba ileride yine problem oluştururmu sizce?

Gönderildi : 23/11/2011 01:09

(@serkantas)
Prominent Member

Harddisk dolmaya yakın sürekli donmalar oluyodu.Outllok pstmi kopyalayıp format atıyım dedim ama dosya aktarımı yaparkende dondu o yüzden söküp başka bir harddisk taktım ama hız farkı ciddi şekilde hissediliyor.Şu anda donma gibi bi problem yok sorun harddiskle alakalı büyük ihtimalle ama ssd'lerde durum nedir bilmiyorum, yeni daha yüksek kapasiteli bir ssdye win7 kursam acaba ileride yine problem oluştururmu sizce?

bendeki 1 yılını doldurmak üzere herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama ram disk oldukları için bozulmuş olabilir sendeki başka bir ssd ile deneme imkanın varsa  bir dene derim deneme imkanın yoksa yenisini alman konusunda kesin diyemem diski başka bir pcde test etmek lazım... 

Gönderildi : 23/11/2011 02:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Windows 7 de 10 GB dan daha az bir disk alanı olmamasına aşırı dikkat edin.

Makinayı öldürüyor. Bu yüzden sorun boş alan azlığındandır. ama hatalar nedir onuda bilmek lazım tabiki

Gönderildi : 24/11/2011 01:00

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Banada alan yetersizliğinden oluyor gibi geldi.Yeni SSD harddisk alıcam ama kararsız kaldım kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim. Corsair Force3 240 GB sata3 ile Corsair Force GT 240 GB Sata3 arasında kaldım. Fiyatlarıda ilginç, özellikleri aşağı yukarı aynı olmasına rağmen Force3 850 TL Force GT 1100 TL civarı. Corsair kullanan varsa yada bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 24/11/2011 17:57

(@serkantas)
Prominent Member

Banada alan yetersizliğinden oluyor gibi geldi.Yeni SSD harddisk alıcam ama kararsız kaldım kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim. Corsair Force3 240 GB sata3 ile Corsair Force GT 240 GB Sata3 arasında kaldım. Fiyatlarıda ilginç, özellikleri aşağı yukarı aynı olmasına rağmen Force3 850 TL Force GT 1100 TL civarı. Corsair kullanan varsa yada bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Corsair GT Olanın Hızı Daha Yüksek

Sebebine Gelince 1000 Mb'lık Bir Tek Dosyayı Aktarım Hızı İle 1000 Mb'lık 10000 Dosyayı Aktarım Hızı Disklerde Değişir Bu GT Olanda İkisinide Aynı Hızda Atıyormuş Sata-3 Olması Koşuluyla Sn. 525Mb Write Özelliği Varmış Ben Notebookta Kullanıyorum Ama Sata2 Olarak Sata3 Olarak Masaüstü Pc'de Kullandım Hız Gerçek Onu Söyleyeyim... 

Gönderildi : 24/11/2011 18:57

Paylaş: