Forum

Harici Disk Sorunu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Harici Disk Sorunu - 500 GB iomega

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
781 Görüntüleme
(@bekirpercin)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar

Bizim müdürün 500 GB lık harici diski hafta sonu Pc den veri kopyalarken donmuş, bizimkide dondu diye USB i çekmiş.. sonra yeniden Pc e taktığında DİSK BİÇİMLENDİR uyarısı veriyor.Kendi Pc m de denedim aynı hatayı aldım.Çok önemli bilgileri olduğunu söyledi. Disk i açma yöntemi vs. varmı ? Desteğinize ihtiyacım var.

Teşekkürler

Gönderildi : 24/10/2011 12:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Diski cdden çalışan bir sistemle açıp denermisiniz ? Örneğin pardus çalışan cd bunu download edin dolphin üzerinden bakın bakalım erişim sağlayabilecek misiniz?
http://www.pardus.org.tr/pardus/indir/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2011 13:36

(@bekirpercin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Diski cdden çalışan bir sistemle açıp denermisiniz ? Örneğin pardus çalışan cd bunu download edin dolphin üzerinden bakın bakalım erişim sağlayabilecek misiniz?

Denedim hocam, Diski görüyor.. Ama, içine giremiyorum..

Gönderildi : 24/10/2011 14:28

(@bekirpercin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Denedim hocam, Diski görüyor.. Ama, içine giremiyorum..Dosya Sistemi RAW

Gönderildi : 24/10/2011 14:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Veri kurtarma yazılımlarını kullanmalısınız.

Getdataback önerebilrim.

Gönderildi : 24/10/2011 19:20

(@HaldunEsen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Chkdsk  yapmayı denedinizmi? Bendede buna benzer disk problemleri olmuştu ve Chkdsk ile çözdüm.Chkdsk /x/r v.b. komutlarını deneyerek kurtarma şansınız olabilir.

Gönderildi : 27/10/2011 14:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Chkdsk  yapmayı denedinizmi? Bendede buna benzer disk problemleri olmuştu ve Chkdsk ile çözdüm.Chkdsk /x/r v.b. komutlarını deneyerek kurtarma şansınız olabilir.

chkdsk RAW a dönmüş diskleri desteklemez.

Gönderildi : 28/10/2011 00:51

(@bekirpercin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet denedim ioz rumuzlu arkadaşımızında dediği gibi chkdsk RAW ı desteklemiyor. Şuan Kurtarma Programı çalıştırdım 4 gündür çalışıyor. Kalan Süreyi hesapladığımda Halen 14 gün daha sürecek gibi.... Çok sıkıntılı.. Normalmidir acaba ?

Gönderildi : 31/10/2011 15:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Program iyi bir programsa ve araştırmalar bu yönde ise sabredin zaten data kurtarmaktan başka yapacağınız bir şey yok gibi son aşamada. Dışarıda bir yerde bu çok yüksek ücretlere mal olarabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/10/2011 15:27

Paylaş: