Anasayfa » Forum

Windows xp Kurulum ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows xp Kurulum Sonra Donma Sorunu..  

RSS
Haci BİLGEN
(@HaciBiLGEN)
Üye

Selam Arkadaslar Müşterime ait bi Leptop var  Format atıktan sonra donma yapıyor ve hiç  bişey bi işlem yapılmıyor kapatmaya çalişiyorsun kapanmıyor bataryasını  çakarmak zorunda kalıyorum.. Ama guvenlık mod  kısmında acıtıgımda  leptop normal çalışıyor sorun  yok kafama takıldı sizlerle bi  paylaşayım dedim..  sorun ne olabilir arkadaşlar? 

Alıntı
Gönderildi : 15/10/2011 20:50
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Sistem güvenli kipte sorunsuz çalışıyor ise eğer ve normal açılınca kilitleniyor ise donanımsal özellikle ekran kartından kaynaklanan sorun olabilir.Bataryada oluşan sorunlarda anakart üzerindeki kondonsatörter şişiyor ve zamanla sorunlar oluyor.

Bunu tam anlamak için ekran kartının güncel driverini kurun olmadı test için windows7 kurun sorun yine aynı çıkarsa donanımsal ir sorun olması muhtemel.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/10/2011 21:12
Haci BİLGEN
(@HaciBiLGEN)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]

Merhaba,

Sistem güvenli kipte sorunsuz çalışıyor ise eğer ve normal açılınca kilitleniyor ise donanımsal özellikle ekran kartından kaynaklanan sorun olabilir.Bataryada oluşan sorunlarda anakart üzerindeki kondonsatörter şişiyor ve zamanla sorunlar oluyor.

Bunu tam anlamak için ekran kartının güncel driverini kurun olmadı test için windows7 kurun sorun yine aynı çıkarsa donanımsal ir sorun olması muhtemel.

[/quote]

Rıza  Hocam Sorunun Batarya Oldugunu Tespit Ettim Fakat sizinde  belirtıgınız gibi  windows 7  kuracam  Öyle bi  deneyecem  bakalım gercekten  batarya mı sorunlu windows  7  deneyecem.. ona gore  size bilgi veririm..

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/10/2011 19:56
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Zaten batarya ise windows7 direk batarya hatasını saatin orada start çubuğunda söylüyor.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/10/2011 22:39
Haci BİLGEN
(@HaciBiLGEN)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]

Zaten batarya ise windows7 direk batarya hatasını saatin orada start çubuğunda söylüyor.

Saygılarımla.

[/quote]

Batarya Oldugu Kesinleşti.  Rıza Hocam:)  

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/10/2011 18:16
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Geçmiş olsun.Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/10/2011 00:13
Paylaş: