Forum

Network kartı probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network kartı problemi..

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@EsatKocadayi)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba babişıma enteresan bir sorun geldi.Bir pc de iki network kartı olması gerekiyo kartlardan biri pc ye bağlı cihaz ile diğeri ise network ile haberleşmesi için.Firmadan gelen pc içinde onboard bir ethernet kartı var Realtek,bu kart cihaz ile haberleşiyor.Anakart üzerinde PCI x16 slotu yok,PCI x1 slotu var.Bu slota uyumlu digitus marka realtek GBI yongasına sahip bir ethernet kartı aldık ancak bu kartı tanıtamıyorum.Aygıtlardan görünüyor ancak tanımamış.Cd sinden 64 bit sürücüsünü yüklediğim zaman ise sürücüyü onboard ethernet kartının üzerine çakıyor.Ve dolayıysla cihazla haberleşen ethernet kartının IP leri gidiyor.Yani kısacası pc iki ethernet kartını tanımıyor.Sadece bir tanesine yer veriyor.Acaba kaçırdığım birşeymi var yardımlarınızı bekliyorum..

Gönderildi : 10/10/2011 16:09

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Pc de onboard ethernet kartı mevcut ise ; onu disable edin

Pcı slota taktığın ethernet kartını tekrar tanıtmaya çalışın - yalnız aygıt yöneticisi üzerinde driver inf dosyasını göstererek kurulum sağlayın

Bazen ethernet driver'ları sistemde herhangi bir aygıtın sürücüsü ile çakışabiliyor 

Problem yaşadığınız ethernet kartını bir başka pc'de test etmeye çalışınız

Gönderildi : 12/10/2011 00:43

(@EsatKocadayi)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uğur Hocam cevap için teşekkürler.Bu söylediklerinizi zaten yapmıştım.Başka pc de denedim durum aynı.Şimdilik başka bir ethernet kartı takarak sorunu aştık.Ben sorunun aynı yongaya sahip olabilcekelerinden dolayı bu sorunla karşılaştığımı düşünüyorum.Yinede çok teşekkürler.sağlıcakla.

Gönderildi : 15/10/2011 14:22

Paylaş: