Forum

Driver Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Driver Hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Faxconn marka bir anakart kullanıyorum şua ana  kadar usb portları çalışıyordu, bugün usb girişini kullanmak istediğimde usb yi tanımadı ve

aygıy yöneticisinden  usb portlara baktığımda unknown device hatasını gördüm, usb portların data kablolarını anakartdan tekrar çıkarp taktım, bios tan kontrol ettim ve driverı tekrar yüklememe rağmen sorun düzelmedi, sorun sizce ne olabilir

Gönderildi : 23/08/2011 13:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Öncelikle farklı bir aygıt takın aynı şekilde çalışmaz ise tüm usb portları deneyin bu şekildede çalışmaz ise usb hub bozulmuştur muhtemel masraf yapmak istemiyoranız bu durumda bir pci slot usb kart alın ve oradan kullanmaya başlayın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2011 16:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Port çalışıyor bir sorun yok önde 2 usb girişi var ve bunların 1 i çalışıyor diğeri yukarıda söylediğim hatayı veriyor.

Gönderildi : 23/08/2011 16:55

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Donanımsal bir hata olmadığından eminseniz o zaman aşağıdakini deneyiniz.

http://blogs.webguild.com/gary/archive/2007/08/11/fixing-usb-unknown-device-error.aspx

saygılar,

Gönderildi : 23/08/2011 17:09

Paylaş: