Forum

SAS 6IR raid contro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SAS 6IR raid controller hdd leri gormuyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

Dell PowerEdge R310 server aldim. SAS6IR sas controller kartim var icinde . 4 tane her biri 1 TB olan hdd ler takili. Her reboot edisimde Raid controllerim bazi hdd leri goruyor bazilarini gormuyor. Dolayisiyla home labimi bir turlu kuramadim. Bu konuda fikri olan var mi ?

Gönderildi : 12/08/2011 12:48

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar,
Raid Yapılandırmanız nedir? raid menüsüne girdiğinizde VirtualDisk durumunu kontrol edebiliyormusunuz, hata görünüyormu menülerde?

Gönderildi : 12/08/2011 14:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaslar,

Dell PowerEdge R310 server aldim. SAS6IR sas controller kartim var icinde . 4 tane her biri 1 TB olan hdd ler takili. Her reboot edisimde Raid controllerim bazi hdd leri goruyor bazilarini gormuyor. Dolayisiyla home labimi bir turlu kuramadim. Bu konuda fikri olan var mi ?

Bazı Raid kartları sadece belli ürünlerle çalışmak üzere tasarlanıyor hatta bu ürünlerin özel yazlmış friwmareleri ile. Disklerinizin kart ile uyumlu olup olmadığını üretici sitesinden kontrol ettiniz mi ?

Gönderildi : 16/08/2011 03:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaslar update vermek istiyorum konu ile ilgili gelecekteki case'lere referans olsun diye. dell den teknik eleman geldi. sas karti ve kablosunu degistirdi degisen birsey yok.Problem bu kart dell'in kendi diskleri ile sorunsuz calisior diger disklere gelince sacmaliyor. Bende bir suru kombinasyon denedim. Elimde zaten iki tane tek dell harddrive vardi, kendi disklerimi veba etmek istemedim ve kombinasyonun birinde problemsiz raid olusturdum Kombinasyon soyle :Raid 1: 2*1 TB(seagate)  Raid 1: 2*500 GB (Dell) . Tek calisan secenek bu maalesef ve bu kart raid 5 da calistirmiyor. Aldigim server 900 dolara mal oldu bana (refurbished) dolayisiyla adamlar oradan buradan parcalari bir araya getirmisler. Hic saglikli degil acikcasi ama ne yapalim butcem dogrultusunda hareket ettim 🙂

P.S Bu arada konuya ilgi gosteren arkadaslara tesekkur ediyorum

Gönderildi : 19/08/2011 08:54

Paylaş: