Forum

Dell Precision T750...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dell Precision T7500 recovery console

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam

Dell Precision T7500 makinası üserinde işeltim sisteminde bir sorun olduğunda v.s. recovery yaparak işletim sistemini fafrika ayarlarnına döndürebileceğimiz bir recovery konsol varmıdır? Var ise buraya hangi tuş ile girilmektedir?

Dell Precision T7500 üzerinde 2 adet 300 gb sad disk var. Bu diskler raid 0 olarak konumlandırılmış olmalıki disk yönetiminde tek disk olarak ve 600 gb olarak gözüküyor.Ben bunları raid yapısından çıkartarak nasıl 300 gb ve 300 gb şekinde çalıştırabilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/06/2011 19:30

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba;

Eğer bilgisayarnızda bir kullandığınız işletim sistemi ile birlikte bir orjinal lisans geliyor ise F12 tuşu veya F10 tuşu olabilir Linux işletim sistemi var ise siz kurar iken FreeDoss gemiş ve bunu silmiş iseniz içerisinde recovery olmayacaktır. Lisans ile birlikte birde Recovery Cd'si gelmiş olması gerekir.

kolay gelsin

Gönderildi : 27/06/2011 20:45

(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam,
Yanıtınız için teşekkürler.Açılıta Ctrl + S ile raid arayüzüne girdim.Buradan mevcut raid 0 yapılandırmasını sildim.Karşıma raid 0 ve raid 1 yapılandırması çıktı. Ben 2 sas diski raid yapmak istemediğim için bu şekilde kaydettim kapattım.

Ürün ile gelen işletim sistemi dvd lerinden kurulumu tekrar yaptım.
Teşekkürler.

Gönderildi : 28/06/2011 00:24

Paylaş: