Forum

ATI ekran kartı s&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ATI ekran kartı sürücü güncelleme sorunu!!! yardım edin!!!

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
765 Görüntüleme
(@TunahanKILIC)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Asus Rog serisi bir bilgisayarım var ve Ekran kartı iste ati hd 5870. Daha önce sürücü güncellemesi yaptım ve oyun oynarken bir anda o an oyun ekranında hangi renk fazlalıktaysa o renkte bi ekran oluştu ve bilgisayarım kilitlendi daha sonra sürücüyü eski haline getirdiğimde iste ati catalyst mom.exe hatası vermeye başladı. Bilgisayarımı her açtığımda bu hatayla karşılaşıyorum. Ve ayrıca bilgisayarımı senelerce ilk sürücüsünde kullanmak istemiyorum sonuçta bu bir oyun bilgisayarı ve ekran kartımdan olabildiğince çok performans almak istiyorum.Ha bi de servise asus'un yetkili servisine gitti bilgisayarım bu yüzden ama onlarda nasıl güncelleme yapılıcağnı bilmiyor. Yardım edebilecek kimse var mı?? Bir yerde NET.Framework 2 yi kurup sonra ekran kartının sürücü dosyasını kurun demişler ama emin olmak istedim lütfen yardım edin..

Gönderildi : 06/06/2011 23:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Forum kurallarını okuyun lütfen.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2011 01:36

(@TunahanKILIC)
Active Member
Konu başlatıcı

Forum kurallarını okudum eğer yanlış bir şey yaptıysam bunu bana bildirirseniz sevinirim ve ayrıca sorunumun çaresini lütfen söyler misiniz ?

Gönderildi : 07/06/2011 04:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

7. Gönderdiğiniz iletilerdeki başlıklar sorunları ifade edecek şekilde yazılmalıdır. Aksine  "çok acil, help, yardım, lütfen acil yardım vb.." başlıkları olan iletileri mümkün olduğunca kullanmayınız. Kullandığınız takdirde, mesajınız uyarı yapılmadan silinebilir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2011 12:58

(@TunahanKILIC)
Active Member
Konu başlatıcı

Tamam, uyarınız için teşekkür ederim. Bilgisayarımdaki sorun biraz can sıkıcı olduğu için olabildiğince çabuk yardım almak istemiştim.Konuyu kısaca açıklamam gerekirse, dediğim gibi Asus Rog serisi bir laptop'um var ve içinde bulunan ekran kartı ATI 5870 HD.Yaptığım sürücü güncellemesi sonrasında oyun oynama sırasında önemli bir sorun yaşadım.Örneğin, oynadığım bir futbol oyunuydu ve ekranda haliyle yeşil renk ağırlıktaydı ve oyun oynamaya başladıktan bir süre sonra koyu ve açık yeşil çizgili bir ekran bir anda belirdi ve bilgisayarımın kapatma tuşu dışındakı tüm fonksiyonlarını kilitledi ve ayrıca bahsettiğim bu olay bütün oyunlarda yaşandı.Bunun ardından bende ekran kartının sürücüsünü eski sürümüne getirdim ancak ATI kart serilerinde bulunan ATI Catalyst şimdi bilgisayarım her açıldığında "mom.exe" hatası veriyor.Sorunumu ve ayrıca güncelleme sorununu çözebilecek bir yol vardır umarım.Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/06/2011 18:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Benim uzmanlık alanım sunucu ailesi olduğu için bu konularda bir tecrübem yok ancak tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır ancak bu tarz sorunlar için bence donanım haber ve chip gibi son kullanıcı sitelerini ziyaret etmenizde fayda var, ÇözümPark daha çok kurumsal iş sorunları üzerine yoğunlaşmış uzmanların oluşturduğu bir topluluk çünkü.

Gönderildi : 07/06/2011 18:33

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Ürünün garantisi varsa servise gönderin. HP pc almıştı bir tanıdık ekran kartı oyunlarda kilitliyordu driver vs. zannedildi fakat sonrasında o donanımın bozuk olduğu anlaşıldı değiştirmişlerdi.

Gönderildi : 07/06/2011 18:40

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

İşletim sisteminiz Windows 7 dir diye düşünüyorum. Başlat--> Denetim Masası--> Programlar... bölümünden ATI Catalyst ile ilgili tüm yazılımları kaldırın ve sisteminizi yeniden başlatın ardından ATI nin son sürücüsü ve Catalyst uygulamasını indirip kurmayı deneyin. Sanırım güncelleme sırasında bir sorun oluşmuş. Eğer işletim sisteminiz Windows 7 değil ise Microsoft' un sitesinden .net framework 2.0 uygulamasını indirip kurmanız gerekecektir. Windows 7 de zaten desteklenmektedir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 07/06/2011 18:49

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Ekran kartı driverinı ve atinin tüm birleşenlerini sisteminizden kaldırın. Daha sonra .net 2.0 ve üstünü yükleyiniz. Daha sonra Ekran kartının güncel versiyonunu indiriniz ve kendi ürününüzü destekleyip desteklemediğine bakınız. Bazı sürümler Direct9.0c istemektedir. Bu kriterlere dikkat ediniz.

Yeniden kurulumu yapıp tekrar test ediniz.

Gönderildi : 07/06/2011 18:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

driversweeper yazılımını indirin ve güvenli kipte ati sürücü temizliği yapın restart sonrası temiz kurulum yapın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2011 19:28

Paylaş: