Disk To Disk işlemi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disk To Disk işlemi sırasında bad sektörler aktarılır mı?  

RSS
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Merhabalar;

Bad sektörü fazla olduğundan dolayı mavi ekran hatası veren,chkdsk işlemi ile de tamir edilemeyen harddisk i disk to disk yöntemi ile yeni diske aktarmak istiyorum ancak bad sektörlerinde yeni diske aktarılmasından korkuyorum.Bad sektörler aktarılmasa bile şu anki işletim sisteminde o sektörler kullanılmadığı için sorun çıkaracağı kanaatindeyim.İşletim sistemini de yeniden kurmak istemiyorum çünkü üzerinde kurulması zor olan programlar ve yedeklenmesi zor veriler var.Ne yapmam gerekiyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

İyi günler

Alıntı
Gönderildi : 30/05/2011 13:39
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba;

Okunamayan ve yazılamayan alanlar badsector olarak geçer.Yani fiziksel bir arıza olduğu için diğer disk'e bu geçmez ancak o bölümde yani badsector'un olduğu bölümde bir dosyanız veya veri'niz var ise bu kopyalama sırasında hatalı olarak aktarılır veya aktarımı keser.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/05/2011 13:45
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Peki hocam ben disk to disk yaptıktan sonra disk birleştirme ve chkdsk işlemleri yapsam sağlıklı olur mu? Şimdiden teşekkürler.. Kolay gelsin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/05/2011 15:12
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)

Yapabilirsin tabi tercih meselesi:)

Tayfun DEĞER

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/05/2011 21:05
S.Ahmet Taşova
(@S.AhmetTasova)
Üye

[quote user="Tayfun DEGER"]Yapabilirsin tabi tercih meselesi:)
[/quote]

Önce disk to disk yapabilmek kaydıyla 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/06/2011 17:36
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)

[quote user="S.Ahmet Taşova"]

[quote user="Tayfun DEGER"]Yapabilirsin tabi tercih meselesi:)
[/quote]

Önce disk to disk yapabilmek kaydıyla 🙂

[/quote]

Doğru:)

Tayfun DEĞER

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/06/2011 17:53
 Anonim

Bad SEctorler hirenboot cd aracılıgıyla onarılabiliyor fakat cok derin agır bölgeler degil tabikide . Örnek VEreyim Sürekli Mavi ekran hataları disk okuma hataları aşırı ve cok sık aralıklarla olarak  işletim sistemi çökme sebepleri.TAbikide gecici önlemlerdir

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2011 05:05
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

İlgileriniz için teşekkürler..Disk to disk işlemine başlıyorum..

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2011 14:49
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="dj_pax"]

Merhabalar;

Bad sektörü fazla olduğundan dolayı mavi ekran hatası veren,chkdsk işlemi ile de tamir edilemeyen harddisk i disk to disk yöntemi ile yeni diske aktarmak istiyorum ancak bad sektörlerinde yeni diske aktarılmasından korkuyorum.Bad sektörler aktarılmasa bile şu anki işletim sisteminde o sektörler kullanılmadığı için sorun çıkaracağı kanaatindeyim.İşletim sistemini de yeniden kurmak istemiyorum çünkü üzerinde kurulması zor olan programlar ve yedeklenmesi zor veriler var.Ne yapmam gerekiyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

İyi günler

[/quote]

Clon programları Disk to Disk işlemlerinde disklein kayıtlarınıda diğer diske aktarıyorlar ( Acroniste birkaç kez başıma geldi ). Bu durumda aynı bad sektörlü alan ordada gözüküyor, fakat bu sadece bir dosya sorunu. Dosyaları aktardıktan sonra chkdsk /f ile kontrol yaparsanız sadece o alandaki bozuk dosya parçalarını onarıyor yada siliyor ve bad sektör ibaresini kaldırıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/07/2011 07:26
Paylaş: