Forum

Deneme amaçlı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Deneme amaçlı Bir Server conf.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
516 Görüntüleme
(@cevatyildiz)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam

Üzerinde 2 tane Exchange 2007 (1 ISA opsiyonel) kullanabileceğim bi bilgisayar toplamak istiyorum aynı zamanda RAID (5) desteği olan bir anakart da olsa iyi olur. CPU olarak Quad Core memory olarak da 2GB 1033 Mhz birsey dusunuyorum. bir IBM Server almaya kalkarsam bana cok pahalıya patlayacak o yuzden kendim toplayacağım makineyi. donanım bilgisi iyi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Gönderildi : 15/06/2008 14:21

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

IBM Express ürünlerinden tercih ederek + 2 GB Ram + 3 adet Disk alarak sadece çok az farkla aynı sisteme sahip olabilirsiniz. Ayrıca IBM sunuculardaki kurulum ve ayarları konusunda da ek bilgiye sahip olmuş olursunuz.

Gönderildi : 16/06/2008 02:28

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

(@cevatyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

IBM ürünleri çok pahalıya mal olur diye gördüm. Şahsi amaçlı kullanacağım için çok para vermek istemiyorum. Acaba önerebilecğeinzi bir model var mı? Şu anda düşündüğüm HP Proliant ML110G5 X3210. Ne dersiniz?

Gönderildi : 21/06/2008 04:02

(@rafets-ayata)
Üye

Peki raid yapmayı planlıyor musun ? Üzerinde 1 disk ile geliyor gördüğüm kadarıyla ... Eğer raid yapacaksan disk alman gerekiyor ayrıca yapacağın bu test içinde + 2 veya 3 GB ram almanı tavsiye ederim ki malum durumda yetmeyecektir.

Gönderildi : 21/06/2008 04:49

(@cevatyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet RAID 0 yapısı için mutlaka alacağım ama IBM den değilde dısarıdan aldıgım ECC destekli bir RAM taksam sorun yasar mıyım? Cokdaha uyguna gelecektir fiyatı? Sanırım 2 GB lık olacak evdeki pc ye de server+exchange 2007 kurarım eğer çok ağır olursa.. Aslında en ucuz yoldan halletmeye çalışıyorum neler yapabiliriz. IBM veya HP den tanıdıgı olan?:-)

Gönderildi : 21/06/2008 21:58

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Donanım sponsorumuz Piramit Bilgisayar'a ulaşıp çözümpark aracılığı ile aradığınızı söylerseniz yardımcı olacaklardır.

Gönderildi : 21/06/2008 22:05

Paylaş: