Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

NAS Tavsiye

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@mehmetali_ates)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

İşyerinde kullanmak üzere NAS aramaktayım. Tercihim Raid ve Active Directory Desteği olan bir cihaz olması. Bunun için kullandığınız önerebileceğiniz ürünler varmı?

Küçük ölçekli bir firmada çalışıyorum 2-10 TB desteği benim için ideal olacaktır.

Piyasada belli markalar var ve yeni girenlerde mevcut.

Qnap , Synology , Zyxel , Seagate, Linksys

Birde Buffalo var , aslında yukarıda saydıklarıma göre daha ekonomik bir çözüm ama , performansı nasıl bilmiyorum , kullananlar tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 09/02/2011 16:12

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Qnap TS 459 Pro + cihazını bir yerde yapılandırdım ve tavsiye ederim. 4x1.5 TB lık diskler takıp ve raid5 (raid 10 desteği olsa çok daha iyi olurdu) yapısı kurdum. Pek çok güzel özelliği var. ISCSI kullanarak diskleri Windows Server 2008 R2 sunucuya bağladım. Detaylı bigiyi http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=162 adresinden edinebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/02/2011 17:32

(@ahmetmehmet)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba,

Eger ugrasirim diyorsaniz, HP Microserver + 4 x 2 TB 3.5" SATA almaniz ve uzerinde OpenIndiana ile ZFS kullanmaniz hazir cozumlerden daha iyi sonuc verebilir.

Satinalmadan once simule etmek icin elinizdeki bir bilgisayar ve disklerle yukaridaki cozumu deneyin.

Iyi calismalar.

Gönderildi : 11/02/2011 21:22

(@mehmetali_ates)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ancak maliyetleri gözönüne alırsak bahsettiğiniz sistemleri kurmam zor görünüyor. Benim 1+1 2TB lık bir sistemi

500 doların altında kurma isteğim var.

Buffalo LinkStation™ Duo

Ürününü ekonomik bir çözüm gibi görünüyor. Özellikleride beklentilerimi karşılıyor  , kullanan ve tecrübelerini paylaşmak isteyen olursa sevinirim.

Gönderildi : 11/02/2011 22:34

(@A.FeyziGENC)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Kendi sistemlerimiz için geçenlerde yaptığım hızlı araştırmalara göre kendi notlarımdan şu ürünleri inceleyebilirsin.

1.    Seagate BlackArmor NAS 440
2.    Synology DS509+
3.    IBM System Storage N3000 Express Serileri
4.    IBM System Storage N6000 Serileri

Gönderildi : 18/02/2011 19:44

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar;

Qnap TS 459 Pro + cihazını bir yerde yapılandırdım ve tavsiye ederim. 4x1.5 TB lık diskler takıp ve raid5 (raid 10 desteği olsa çok daha iyi olurdu) yapısı kurdum. Pek çok güzel özelliği var. ISCSI kullanarak diskleri Windows Server 2008 R2 sunucuya bağladım. Detaylı bigiyi http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=162 adresinden edinebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Bu ürünü bende bir yerde ad ye entegre ederek kullandım ve çok menun kaldım tavsiye ederim.

Gönderildi : 21/02/2011 03:02

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar Merhaba,

İşyerinde kullanmak üzere NAS aramaktayım. Tercihim Raid ve Active Directory Desteği olan bir cihaz olması. Bunun için kullandığınız önerebileceğiniz ürünler varmı?

Küçük ölçekli bir firmada çalışıyorum 2-10 TB desteği benim için ideal olacaktır.

Piyasada belli markalar var ve yeni girenlerde mevcut.

Birde Buffalo var , aslında yukarıda saydıklarıma göre daha ekonomik bir çözüm ama , performansı nasıl bilmiyorum , kullananlar tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim.

Teşekkürler. 

Merhabalar,

Bu saydıklarınızdan hiçbirisi %100 oranında Türkçe desteklemiyor ( Türkçe derken tüm sistemden bahsediyorum, yardım menüleri, nasıl yapılırlar da daihil ) ve hiçbirisnin core kısmına müdahil olamıyorsunuz. Buda cihazda bir özelleştirme yapmak isterseniz yapamıyacağınız anlamına geliyor. Bu durumda herhangi bir özelleştirme ya da kendi istedikleriniz doğrultusunda cihazın sisteme uyumluluğu ile ilgili düzeltmeler yapmak isterseniz yapamazsınız. Synology markasını bu özellikleri nedeni ile tavsiye ederim. Zaten gerisinde cihazların hepsi hemen hemen aynı.

http://demo.synology.com:5000/

Account:  admin
Password:  synology

Gönderildi : 23/02/2011 03:48

Paylaş: