Forum

İkinci Ekranda Titr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İkinci Ekranda Titreme

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,295 Görüntüleme
(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yeni aldığım  Toshiba Satellite L635-10K taşınabilir bilgisayarımda işim gereği hem iş yerinde hem de evde sürekli olarak ikinci bir LCD kullanıyorum.  Sorunum hem iş yerinde kullandığım 19" LCD de hemde evde kullandığım 22" LCD de bu cihazla çalışırken özellikle siyah rengin yoğun olduğu alanlarda aşırı derecede titreme olması.  Ve fazlası ile göz yoran bir durum.

Cihaz üzerinde bulunan ekran kartı ATI  Redenon Mobil HD 5145. Diğer taşınabilir bilgsayarımda böyle bir sorun bulunmuyor ve iki LCD de düzğün şekilde çalışıyor. Bu tür bir sorunla karşılaşan oldumu ?

Cihaz iki adet çıkış desteklemekte bunlardan birisi VGA çıkışı diğer HDMI çıkışı ben VGA çıkışını kullanıyorum. Sürücüdendir diye değişik vesionlar denedim ama çözüm olmadı. 

Gönderildi : 31/01/2011 01:53

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Ertan Bey,

Bu sorunla 1 hafta önce karşılaştım. Asıl ekran arızalanacaktır bilginiz olsun. Birebir aynı sorunu müşterimin notebookunda yaşadım bir anlam veremedik birçok noktayı denedik ama çözüm bulamadım. Aradan 1 hafta geçtikten sonra notebook ekranı tamamen görüntü vermemeye başladı. Başka bir notebook ile test ettiğimizde ikinci ekranda bir sorun olmadığını fark ettim. Notebook servise verdim şuan garantiden ekranı tamamen değiştiriliyor.

Sanırım sizin sorunda yine buna benzer bir sorun. Eğer imkanınız varsa ikinci ekranı farklı bir notebook veya pc ile denerseniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 01/02/2011 16:59

(@ertanerbek)
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ertan Bey,

Bu sorunla 1 hafta önce karşılaştım. Asıl ekran arızalanacaktır bilginiz olsun. Birebir aynı sorunu müşterimin notebookunda yaşadım bir anlam veremedik birçok noktayı denedik ama çözüm bulamadım. Aradan 1 hafta geçtikten sonra notebook ekranı tamamen görüntü vermemeye başladı. Başka bir notebook ile test ettiğimizde ikinci ekranda bir sorun olmadığını fark ettim. Notebook servise verdim şuan garantiden ekranı tamamen değiştiriliyor.

Sanırım sizin sorunda yine buna benzer bir sorun. Eğer imkanınız varsa ikinci ekranı farklı bir notebook veya pc ile denerseniz sonuca ulaşabilirsiniz.

İkinci ekranların hepsini diğer taşınabilir ilede denedim herhangi bir sorun yok. Cihazın ana ekranındada bir sorun yok aslında, belkide vega çıkışında bir şey vardır. VGA yı HDMI çevirmenin bir yolu var mı ?

Gönderildi : 01/02/2011 17:18

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Vga Hdmi çeviren kablolar var bunlardan edinebilirsiniz. Ancak benim size basettiğim sorunda da ekran arızası yoktu sonradan ekranda arızalandı. Eğer garantisi varsa bence servisine vermenizde yarar var. (Not: Bencede ekran kartında problem var )

Gönderildi : 01/02/2011 17:50

(@ertanerbek)
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Vga Hdmi çeviren kablolar var bunlardan edinebilirsiniz. Ancak benim size basettiğim sorunda da ekran arızası yoktu sonradan ekranda arızalandı. Eğer garantisi varsa bence servisine vermenizde yarar var. (Not: Bencede ekran kartında problem var )

Rafet Hocam,

Toshibaya mail attık ama dönen yok 🙂 cihazı vatandan aldık onlarda arıza olmadan kabul etmiyecetir. Durum bu olunca arızayı bekliyeceğiz gibi garip bir durumuz var.

Gönderildi : 01/02/2011 18:43

(@rafets-ayata)
Üye

Arızayı beklemeye gerek yok. Herhangi bir ikinci ekran takınca titreme yapıyorsa bu da bir arızadır. Zaten oldum olası Vatan Bilgisayarı sevmem 🙂

Gönderildi : 01/02/2011 19:02

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

topraklama hattından kaynaklanabilir... monitörün elektrik hattını topraklaması olmayan prize veya uzatmaya takıp deneyiniz..

birde bilgisayarda monitor mhz ayarlarını kontrol ediniz...

Gönderildi : 06/03/2011 04:21

(@ertanerbek)
Famed Member
Konu başlatıcı

topraklama hattından kaynaklanabilir... monitörün elektrik hattını topraklaması olmayan prize veya uzatmaya takıp deneyiniz..

birde bilgisayarda monitor mhz ayarlarını kontrol ediniz...

Mert Bey Teşekkürler.

Her ikisinide kontrol ettim. Nafile. Uygun olduğum bir zaman Toshibaya göndereceğim cihazı.

Gönderildi : 09/03/2011 04:38

Paylaş: