Forum

samsung SCX 4725FN ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

samsung SCX 4725FN network printer kurulumu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,050 Görüntüleme
(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

samsung SCX 4725FN model all in-one bir printer var bunu network printer olarak kurmak istedim fakat sadece cd si ile birlikte kurabildim  ve her kuracağım makineye bu cd yi takıp kurulumu yapmam gerekiyor bu da çok zaman kaybı olacak.

Kullanım klavuzunda yardımcı olabilecek bir şey bulamadım daha önce kurmuş olan  kimse varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Tşk.. 

Gönderildi : 28/05/2008 17:32

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba cd nin içinde kullanabileceğin driverlar mevcut. Bu mevcut driverlardan işine yarayacak driverını bir usb belleğe ya da  herkesişn erişebileceği ortak alana  gerekli driverları kopyala . Daha sonra Clientlarda başlat\yazıcı ve fakslar\yazıcı ekle\bu bilgisayara bağlı yerel bir yazıcı(Tak ve kullan yazıcımı otomatik olarak algıla ve yükle seçeneğinin işareti kaldırılacak.)\yeni bağlantı oluştur\Standart TCP\IP   \ yazıcının ipsini yazmalısın driver istiycektir. Driveri istediği zaman ilgili driveri göstermen gerekecektir. Eğer cd'nin içinden tüm programlar ile kurman zorunlu kılınıyor ise burdan istediğin driveri indirebilirsin.

http://www.samsung.com/us/support/download/supportDown.do?group=printersmultifunction&type=printersmultifunction&subtype=monochromelasermultifunctionprintersfaxes&model_nm=SCX-4521F&language=&cate_type=all&dType=D&mType=DR&vType=R&prd_ia_cd=06010300&disp_nm=SCX-4521F

Eğer script ile yapmak istersen işlemi sitemizde bulunmaktadır.

http://cozumpark.com/forums/post/683.aspx

Gönderildi : 28/05/2008 17:47

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler ama network printerların çoğu yada benim gördüklerim ağ yazıcısı ekle deyip \\printer_ip\paylaşım şeklinde eklenebiliyor.

>Yada run a \\printer_ip yazılınca yazıcı penceresi açılıp printer ikonuan  çift tıklayıncada otomatik kurulabiliyor.

Bana bu yazıcı bu yüzden çok kullanışsız geldi.

Gönderildi : 28/05/2008 17:57

Paylaş: