Forum

Bios Pilsiz Noteboo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bios Pilsiz Notebook ta Bios Şifresi Nasl Kırılır ?

14 Yazılar
10 Üyeler
0 Reactions
4,856 Görüntüleme
(@hasannew)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Elimde Birtane Casper 8050D Notebook Var ve Bu Notebook ta bios Şifresi var bunu kıramıyorum Notebook un Bios U MobilPRO Bios Yardımlarınzı Bekliyorum :))

Gönderildi : 07/12/2010 18:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bunu Casper yetkili servisleri ile görüşürseniz size yardımcı olacaklardır.

bazı notebookların biosları kırılamıyor ve fabrika müdahalesi gerekebiliyor.

kolay gelsin

Gönderildi : 07/12/2010 22:37

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba:

Düşük bi ihtmal olması ile birlikte, bazı cihazlarda notebook altında resetleme butonu bulunabilir.Öne bunu bi kontrol edin.Eğerki böyle birşey yoksa,cİhazı açıp parçalamanız lazım.Tabi riskli ve zor bir işlem ilk defa yapacaksanız.Sonrasında bios sıfırlama jumper'ı  gibi birsey olabilir.Ve işin en zor kısmı en sonunda bu notebook tekrar toparlanıp tekrar tek parça haline gelmeli.....

Gönderildi : 09/12/2010 15:44

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member

MERHABA

resetleme programlarından bir kaçını denedik olmadı sizin önerebileceginiz bir program varmıdır ?

bilgisayar modeli emachines e725 

Gönderildi : 24/04/2011 13:31

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1936
VMware Guru

Merhaba;

Herhangi bir tool kullanarak yapacağınız yanlış bir işlemden dolayı bilgisayarı komple çöpe bile atabilirsiniz, bundan dolayı size emachines 'in servisi ile görüşmenizi önereceğim.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 24/04/2011 14:17

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhabalar

Emachines için servisle görüştüm acer ile görüşün size master şifre versinler o şekilde kolayca çözersiniz denildi.

Acer servisle görüştüm öyle birşey yok ( internette bile onlarca var ) getireceksiniz pili çıkarıp resetleyeceğiz denildi ....

İnternetteki master şifreleri deneyemiyorum çünkü 3 defa yanlış girersem harddiski de kitleyecek ...

Gönderildi : 12/05/2011 12:28

(@tayfundeger)
VMware Guru

Merhaba;

Risk'e girmeye gerek yok.Acer servisine götürüp sorunu çözdürmek iyi bir seçim olacaktır.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 12/05/2011 12:31

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

İllaki ben yapacağım diyorsan " hiren's bootcd " kullanabilirsin.

Gönderildi : 13/05/2011 17:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Cok BAsit ve etkili yolu cihazınız calısıyorken pili aniden cekın fakat sarj adaptörü takılı olsun daha sonra cihazınız kapanacaktır. ardından tekrardan sarjınızı cekınız sadece bır kere acma tusuna basını fakat pil takılı olmasın . bir kac dakika sonra tekrar pili takınız ve sızden f1 f2 isteyecekdır rahatlıkla biosunuza gırebılırsınız riskli fakat hep işime yaramıştır.

Gönderildi : 04/06/2011 05:24

(@tayfundeger)
VMware Guru

Cok BAsit ve etkili yolu cihazınız calısıyorken pili aniden cekın fakat sarj adaptörü takılı olsun daha sonra cihazınız kapanacaktır. ardından tekrardan sarjınızı cekınız sadece bır kere acma tusuna basını fakat pil takılı olmasın . bir kac dakika sonra tekrar pili takınız ve sızden f1 f2 isteyecekdır rahatlıkla biosunuza gırebılırsınız riskli fakat hep işime yaramıştır.

pili aniden cekın fakat sarj adaptörü takılı olsun daha sonra cihazınız kapanacaktır. 

Cihaz şarjda iken böyle birşey yapsanızda cihaz kapanmaz ki?Belirmiş olduğunuz yöntemi ilk defa duyuyorum açıkcası böyle birşeyinde olabileceğini sanmıyorum.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 04/06/2011 12:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Tayfun deger ; Ben bu işlemi bir çok kez denedim ve başarılı oldum sadece bir fikir.Kaybedecegi birşey yok.

Gönderildi : 05/06/2011 02:58

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Pili ters takarsanız daha mantıklı bir çözüm oluyor yada söküp beklemek gerekiyor ve bunların bile çözüm olmadığı ankartlar mevcut piyasada.

Gönderildi : 06/06/2011 16:11

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

anakartı araştırın internettten jumper ile resetleme seçeneği mevcut olabilir

kolay gelsin

Gönderildi : 07/06/2011 22:35

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Selam Arkadaşlar..

Bu Tur Sorunlarda  Bios hiç  bi zaman hiç bi programla  kırılmaz   normal windows  şifre vermedigin için  hiren'sboot vb gibi programla bois  şifresi   kıramasınız onun için  anakart bios  piline ulşamak lazım  bois  pili yoksa  resetleme  düşmesi vardir. onu 5  sn  takılı  tutarak   bios  sıfırlamıs olursunuz..

Not: Hiç  Bi Zaman Anakartlar bois'suz yanı pilsiz olmaz  pil  yoksa resetleme  duğmesi  vardir.. İyi Çalişmalar..  

Gönderildi : 07/06/2011 23:00

Paylaş: