Pc tercihi (Thin Cl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Pc tercihi (Thin Client - Masaüstü Pc)  

mehmettopcuoglu
(@mehmettopcuoglu)
Üye

herkese selamlar, umarım konuyu doğru yere açıyorum, bu konu benim kafamı iyice karıştırdı sizce ;

çalıştığım okula sınıflarda kullanılmak üzere www.ncomputing.com bu ürünlerden mi yoksa normal masaüstü pclerden mi aldırsam sizin de önerilerinizi alabilir miyim ? yarın haber bekliyorlar benden kafama takılan tek konu ncomputing cihazlarından aldırırsam bütün makineler tek bir pcyi kullanacak doğal olarak bu makine de sorun olduğunda cihazlar off konum da

Tavsiyeleriniz nelerdir.

Saygılar

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 25/11/2010 23:12
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

okullarda ve laboratuvarlarda en güzel cihaz thin client yada sizin de bahsettiğiniz gibi ncomputing cihazlarıdır. ancak sizin de dediğiniz gibi ana sunucuya birşey olursa clientlar da duracaktır.

yada HP'nin küçük iş istasyonları var onlardan tercih edebilirsiniz. Compaq serisinde güzel atom işlemcili pcler var.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/11/2010 23:42
mehmettopcuoglu
(@mehmettopcuoglu)
Üye

Mümin hocam çok teşekkür ederim ncomputing ürünlerinden aldıracağım o halde lab için kullanılacak umarım pek sorun olmaz bakalım artık,

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 26/11/2010 11:36
 Anonim

ms lisans durumu nasıl oluyor peki

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2010 15:53
mehmettopcuoglu
(@mehmettopcuoglu)
Üye

İşte ncomputing in en güzel özelliği de bu piyasadaki diğer ürünler ya da thin client gibi Cal lisansı gerektirmiyor. biraz reklama kaçacak ama durum bu bu gün karar verdim bu ürünlerden aldıracağım mecburen 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 26/11/2010 21:56
 Anonim

CAL gerektiriyor.

Gerektirmemesi konusunda kimden bilgi aldınızsa yanlış bilgi vermişler

microsoft bu durumdaki makinelere Win2008 CAL lisansı satınalmasını istiyor.

Ncomputing denen aletler ile günümüzdeki Atom tabanlı küçük pclerin maliyetleri aynı.

bence bir düşünün.

Hatta compaq WU544EA W7 Pro lisanslı 430$+KDV

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2010 19:05
 Anonim

SERVER 2003/2008 icin RDS CAL, ve USER CAL almanız lazım ama  sonucta lisans maliyet degil asıl sorun donanim ve bakim maliyetlerini ortadan kaldiran bir teknoloji olması.Bence akıllıca bir secim yapmışsınız.Uygulama alanları baya genis.Sonucta bilgisayarla derdi olan herkese ilac ama bir farkla adamların patentli protokolu var UxP(user extension protocol) RDP den bile hızlı HD boyutlarında tam ekran video izleyebiliyorsunuz.Yani hem masaüstü sanallaştırma teknolojisiniz üretiyorlar hemde uc noktadaki cihazı.Çözümleri baya ekonomik 100$ dan başlıyor.Birde automatic failure yöntemi var yani A serverı cokerse bekleme B serverına baglan gibi..Kısacası elinizden tornavidayı düşüren bir teknoloji eski aptal terminallerin yeni yorumlanmış ve teknolojik olarak geliştirilmiş hali.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 22:39
 Anonim

ncomputing L300 lerde automatic failover sistemi var yani bağlandıgı işletim sisteminde bir problem olursa sanal yedek işletim sitemlerine yada başka lokasyonlardaki işletim sistemlerine otomatik bağlanıp çalışmaya devam eder.Bu özelliklik sayesinde 24saat/365 gün rahatlıkla çalışabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2011 11:23
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

thinclient yada pc lerden serverlara (2003) rdp yapıldığında localde değilde uzak noktalarda explorer açıldığında dalga dalga görüntü geliyor ncomputing te bu olmaz mı ?


hd görüntü bile izlenebiliyormuş ?


upx özelliği ncomp. mi ait sadece OS tarafında bir işlem lazım mı ?


merak ettim bu cihazı .!!


 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2011 13:17
 Anonim

RDP yi kullanan cihazlar yada thin clientlar için tespitiniz çok doğru.Sadece web sayfaları ve multimedya görüntülerindeki kırılmalar değil beraberinde mouse hareketinde de yavaşlamaları gözlemlersiniz.Microsoft bu nedenle 1:1 multimedya desteği için remoteFX i çıkardı.


Ncomputing teknolojisi ise kendine ait UxP(User Extension Protocol) ünü kulandıgı için HD boyutlarındaki görüntüleri rahatlıkla izleyebilirsiniz.


 Cevabı  videoda:   http://www.dojop.com/files/download/L300videoperformans.flv


 Bu arada NComputing stratejik partnerliğini gittikçe genişletiyor.Microsofttan sonra Citrix ile de partnerlik sürecini başlattı.


Microsoft  ile partnerlik: http://www.microsoft.com/presspass/press/2009/nov09/11-25msncomputingpr.mspx


Citrix  ile partnerlik: http://www.ncomputing.com/citrix ( HDX ready ncomputing cihazı 2012 ilk çeyrekte görücüye çıkıyor.100$ gibi bir maliyetle piyasadaki thin-client anlayışını kökünden değiştirecek)


bu iki stratejik ortaklığın haricinde 2012 yılında sürpriz yeni modeller ve yazılımlarla bilindik anlayışları çok düşük maliyetler ile değiştirmeye devam edecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2011 18:46
Paylaş: