Forum

Yazma Karşi Korumas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazma Karşi Korumasi isteğe göre Açilip Kapana bilen bir USB Cihazi..

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

İşletim Sistemi veya Tool lari Normalde Cd ve DVD ler araciliği ile yapiyorum. Gerek Bazi Bilgisayarlarda DVD Room olmasi yeniden takılmasi DVD in okuma hızı gibi sorunlardan dolayi USB den Kurmayi düşünüyorum. ama Virüslü olan Bilgisayarlarda Kullanacağım zaman USB Diskime O virüsün bulaşma ihtimali var.. Şimdi işletim sistemi dosyalarımı,  Tools umu Bir USB atmak ve daha sonra yazim erişimi engellensin. USB deki arşivi güncellemek istediğim Güncelleme yapmama izin verebilmeli .

Herhangi bir yazılım yada Bu Desteği veren Bir Flash disk var mı?

Gönderildi : 06/11/2010 03:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Öncelikle flash bellek - usb disk'inizi "ntfs" olarak formatlayın.

* ihtiyacınız olan iso kalıplarını yükleyin.

* Hiç değiştirme yapmayacağınız dosyalarınız için hdd-fb üzerinde örn: "service" diye bir klasör oluşturun.

* İçinde dosya kopyalayıp, değişiklip yapacagınız alanada örn: " freezone" adında bir klasör oluşturun.

sonrasında yapmanız gereken

* hdd-fb üzerindeki güvenlik izinlerinden service - freezone klasörlerinde  herkese klasörlere tam erişim yetkisi verin.

* devamında hdd-fb üzerinde disk güvenlik izinlerini herkes için sadece okunabilir yapın.

Anlattığım yöntem ile flash bellek virüslerine karşı ciddi bir tedbir alabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2010 06:17

Paylaş: