Forum

laptop a lpt barkod...

Bildirimler
Hepsini Temizle

laptop a lpt barkod yazıcı bağlamak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,252 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

lpt barkod yazıcımız var, lpt yi usb ye dönüştüren kablo ile laptopa bağladık, windows xp  cihazı algıladı ve driver ını kurdum.

cihazın barkod yazdırma  programını açıyorum, yazdır deyince cihazla bağlantı kurulamadı diyor. Program ayarlarında her seçeneği denedim olmuyor.

cihaz lpt olan pc ye bağlandığında çalışıyor.

Bu bağlantıyı nasıl çalıştırabilirim.?

teşekkürler. 

Gönderildi : 21/10/2010 13:30

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

2 defa aynı anda sıfır ara kablo bozuldu. dönüştürücü kabloyu pc de denedin mi ?

Gönderildi : 21/10/2010 13:40

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

aldığınız kablo bir usu usb diğer ucu yazıcıya direk takılanlardan değil mi. Ben o kablolardan Epson TMU295 nokta vuruşlu slip yazıcılarda kullandım ve çalıştırdım. Bu noktada size önerim direk yazıcı girişli olanlardan değilde Usb den Parallel port çıkışı elde edebileceğiniz kablolardan / adaptörlerden kullanmanız.

sizin kullandığınız kabloda parallel port olarak değilde Virtual USB yazdırma Portu olarak tanınıyor. Dediğim gibi olan kablolardan alırsanız bağlantı noktası direk Parallel port olarak tanımlanacaktır.

Ürün şöyle birşey

Gönderildi : 21/10/2010 14:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

dönüştürücü kabloyu pc de denedim, yine olmuyor.

kullandığım kablo bu

www.jaguarexim.com/resimler/usbtolpt.jpg

takınca yazıcıyı algılıyor, fakat programdan yazdır deyince yazıcı ile bağlantı kurulamıyor diyor.? 

Gönderildi : 21/10/2010 15:25

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

evet bende de böyle olmuştu tanıdı hatta yazıdı sonra güm :))) başka model kablo aldım sorun kalmadı slink kablo kullanıyorum

Gönderildi : 21/10/2010 15:28

Paylaş: