Forum

Toner sıfırlama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toner sıfırlama

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
666 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Arkadaşlar şu şekilde bir şey duydum bunu daha önce duyan varmı hp 2605 modelinde yazıcını toneri bittiğinde üzerindeki chipte bozuluyomuş fakat tonere bir işlem yapılınca chip bozulmuyormuş bir yere bir renk ekleniyormuş yada chip sıfırlanıyormuş

daha önce dolum tonerlerde chip sıfırlamayı duydum ayrıca chip değişmeyi fakat bu işlem basitmidir bilemiyorum konu hakkında bir düşüncesi olan varmı acaba saygılar.

Gönderildi : 21/05/2008 22:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

tüm bilgiler bu sitede mevcut

http://www.chipreset.net/?gclid=CKDFyMecupMCFRaHMAodTz3SBw

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2008 19:35

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

chip set sıfırlama değil benim aradığım belirtiğim model yazıcıya tarif ettiğim uygulama gerçekmi dir acaba onu merak ettim iyi günler

Gönderildi : 23/05/2008 10:54

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Benim bildiğim kadarı ile böyle bir işlem mümkün değil. Çünkü tonerlere takılan chipler counter lıdır yani toner ömürlü değillerdir. Tonerler üzerine eklenen chipin counter değeri kadar çekim yaparlar  ve sayaç sıfırlanınca arızaya geçerler. Sizin dediğiniz işlem bence şu şekilde oluyor olabilir. Toner üzerine fason chip takıp bununda counter ini yüksek tutuyor olabilirler.

Gönderildi : 23/05/2008 13:44

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet dediğinize katılıyorum bu konu hakkında araştırdım chipler restleniyor yda değiştiliyor ama chipin üzerine bir renkmi yerleştiryorlarmış ne ozman chip bozulmuyormuş  ve istediğin kadar dolum oluyormuş e bende hep muşlu konuştum çünkü kulaktan duyma bir şey olduğu için iyi günler dilerim

Gönderildi : 23/05/2008 16:09

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

oki yazıcılarda bu secenek mevcut ama hp lerde görmedim. oki util kurulduktan sonra fabrikasyon ayarları var tabi toner resetlemede var ama çok kısa bir zaman kazandırıyor yane kesin çözüm degildir toner uyarısını belli süre iptal ediyor.

Gönderildi : 26/05/2008 13:58

Paylaş: