Forum

Şirket İçerisi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket İçerisinde Kullanılacak Uygun Server Seçimi

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkeze Selamlar ;

Arkadaşlar yaklaşık 50 kullanıcı ve yoğun bir mail trafiğini karşılayacak aynı zamanda file server olarak kullanılacak bir Sunucuya ihityacımız var 

Server Konusunda Donanım Olarak Kararsız Kaldım. Konu ile ilgili Uzman Arkadaşlarım Server Alımımda yardımcı olabilirmi acaba ?  Nasıl yada Hangi Marka Hangi Sunucu Bizim İhtiyacımızı karşılar. 

TŞK 

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 06/07/2010 18:22

(@hamzacatalkas)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Selam,

HP DL380 makineleri öneririm. Gayet performanslı ve dayanıklı makineler. Ama önce maddi açıdan bi değerlendirme yapmanız gerekir.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 06/07/2010 19:22

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Evet , g6 series öneririm.

Gönderildi : 06/07/2010 19:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Piramit bilgisayardan Hüseyin Bey'le görüşebilirsiniz. Fikir ve fiyat alabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/07/2010 12:38

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

HP haricinde IBM x3650M2 ve M3, Dell R710 da aynı seviyedeki max 2 cpu'ya ölçeklenebilen sunuculardır. HP ve Dell max 192GB Ram'e, IBm ise max 144 GB Ram'e (M3 serisi) çıkabilmekte.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 08/07/2010 11:50

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Emeği Geçen Herkeze Teşekkür Ederim. Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var 🙂

Fikir Almak Güzel İşler Daha Kolaylaşıyor.

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 08/07/2010 13:39

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

HP den pek şaşmamak gerekli server konusunda. Ancak sizin maliyetiniz  kabindeki alanınız vs.vs. gibi bir çok etken vardır.

1 U luk bir server işinizi görebilir eğer sadece yukarıda yazdığınız kadar ise kullanılacak iş. Üzerinde ESX kurarak verimli çalıştırabilirsiniz.

En önemli şey  RAM miktarınız olacaktır.

RAM yüksek olduktan sonra ben hiç bir server da sıkıntı olduğunu görmedim.

(not: aldığım duyumlara göre Lenovo da sunucu piyasasına ciddi bir giriş yapmış ve iyi ürünleri varmış fiyatları da uygunmuş ancak hiç kullanmadım araştırmakta fayda var. Belki kullanırsanız o konuda da bilgilerinizi bizimle paylaşırsınız )

Gönderildi : 09/07/2010 12:37

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Herkeze Selamlar ;

Arkadaşlar yaklaşık 50 kullanıcı ve yoğun bir mail trafiğini karşılayacak aynı zamanda file server olarak kullanılacak bir Sunucuya ihityacımız var 

Server Konusunda Donanım Olarak Kararsız Kaldım. Konu ile ilgili Uzman Arkadaşlarım Server Alımımda yardımcı olabilirmi acaba ?  Nasıl yada Hangi Marka Hangi Sunucu Bizim İhtiyacımızı karşılar. 

TŞK 

Bence markalı bir sunucu almayın, kendiniz toplayın arkasında bir adet regülatör lü UPS takın ayrıca aynı paraya dahaucuza gelecektir. Sata kullanarak da kapasite sorununu aşarsınız.

Gönderildi : 11/07/2010 07:40

Paylaş: