Forum

Hızlı ve Sessiz Nok...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hızlı ve Sessiz Nokta Vuruşlu Yazıcı

10 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
2,253 Görüntüleme
(@VolkanCELIK)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hızlı ve Sessiz Nokta Vuruşlu Yazıcı Ne Önerirsiniz?

Gönderildi : 14/04/2010 18:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Nokta vuruşlu deyince aklıma oki geliyor. Ancak bununla ilgili bilgi ve fiyat için piramit bilgisayar ile görüşebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/04/2010 18:29

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Sessiz ? 🙂

Laser yazıcı değil bu, nokta vuruşlu. Mutlaka ses yapıcak. Oki ML 3321. Kesinlikle süper.

Gönderildi : 17/04/2010 02:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Nokta vuruşluda sessizlik için onu bir kabine kapatmak lazım.Cırt sesini kesemezsiniz çalışma prensibi gereği.Zaten onu kullananlar örnek bizim muhasebeciler için o mozartın bir kontertosu gibi:))

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/04/2010 20:59

(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member

Merhaba,

Bende böyle bir yazıcı arıyorum, söz konusu oki printer'ı kullanıyoruz. Bordro basımı çalışan sayısı fazla olunca personel deki arkadaşlar için  işkence oluyor. Bunlarında dışında bir örnek var mı?

Gönderildi : 06/01/2012 17:12

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Muharrem bey,

Çift kopya basmayacak iseniz sadece tek kopya ve sürekli forma baskı almanız gerekiyorsa sessiz olacak diyorsanız lazer yazıcıları araştırmanızı öneririm.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2012 01:34

(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Nokta v-vuruşlu yazıcılarda bence okinin üstünlüğü tartışılmaz.Burada çıkan ses arabanın motor sesi gibidir.Adındanda anlaşılacağı üzre vuruşlu yazcı.Darbe mutlaka ses yapacaktır.

Burada hız ve kafa ömrü çok önemli,tabi baskı kaliteside.

Yeni tip yazıcılarda ses eskiler kadar yüksek değil.

Gönderildi : 29/01/2012 02:41

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Genel anlamda nokta vuruşlu yazıcılarda  ses tartışılmaz malum durumdan ötürü. Ancak öneri olarak EPSON yazıcıları deneyin farklı görün derim. Bende yıllarca Oki üzerinde durmuştum ancak bir mağaza otomosyonu için EPSON ürünleri tercih etmiş ve gayet sağlıklı daha az ses ve hız görmüştüm. İmkanınız varsa deneyin derim.

Gönderildi : 30/01/2012 00:33

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Bir ara bize de böyle bir talep gelmişti. Lexmark'tan gelen elemanlar ses konusunda iddialı olduklarını söyleyip bir tane demo ürün bıraktılar. Oki gibi bir sesi yok; ama öyle ahım şahım bir azlıkta sessiz de değil. Hatta OKI'ye alışan çalışanlar için gıcık bir sesi var diye tepki aldık. Ürünü geri gönderdik. Tavsiyem uzun zaman kullanılan yazıcıların bakımlarının yapılmasıdır. Hareketli parçaların temizlenip yağlanarak bir nebze sesin azaltılabileceği kanaatindeyim. Ürünlerin web sitelerindeki teknik özelliklerinde ses seviyeleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Lexmark 2580    56dba

Oki 3321     57dB(A); 52dB(A)

Gönderildi : 31/01/2012 16:52

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Merhaba,

Bende böyle bir yazıcı arıyorum, söz konusu oki printer'ı kullanıyoruz. Bordro basımı çalışan sayısı fazla olunca personel deki arkadaşlar için  işkence oluyor. Bunlarında dışında bir örnek var mı?

Bordro sayınız çok fazla ise IBM ve Printronix in Line printer larını alabilirsiniz. Kabin içinde gelirler böylece sesi azaltırlar ve nokta vuruşlu yazıcılardan çok daha hızlı basarlar. Daha kısa süre sese maruz kalırsınız. 500 - 1000 - 1500 dakika satır kabinli / kabinsiz gibi modelleri mevcut.

http://www.fokus.com.tr/P_7005.htm   500 satır / dakika

http://www.fokus.com.tr/P_7205.htm  500 Satır/Dakika,Ultra Sessiz Kabin,50 dBA 

Gönderildi : 31/01/2012 17:36

Paylaş: