Forum

1TB F.S. External H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1TB F.S. External HDD Kopyalama , Kilitlenme Sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
522 Görüntüleme
(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Elimde 1TB F. Siemens disk var ve içerisi ~700 GB veri dolu. İçerisine birşeyler kopyalayabiliyorum ancak içerisinden başka yere almak istediğimde kilitlenip kalıyor. Son zamanlarda kopyalama yaparken de sıkıntı olmaya başladı.Taktığımda onar seçeneğini çıkarıyor ancak hiçbir işe yaramıyor.Bad Sector şüphem var ancak içerisinde almam gereken veriler olduğu için fdisk yapamıyorum , birkaç defrag programı vs denedim ancak pek bir işe yaramadı.

Tavsiye edebileceğiniz program, yöntem var mıdır?

Saygılar

Gönderildi : 07/04/2010 12:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, USB destekleyen, Cdden Boot edebileceğin bir .iso bulup makineyi onunla açıp dataları geçici olarak D veya C'ye alabilirsin. Bu programlara örnek: BartPE, MiniPe, Hiren's Boot v10 vs. İçerisinde bu tip toollar vardır, işine yarar düşüncesindeyim.

Gönderildi : 07/04/2010 16:17

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam, USB destekleyen, Cdden Boot edebileceğin bir .iso bulup makineyi onunla açıp dataları geçici olarak D veya C'ye alabilirsin. Bu programlara örnek: BartPE, MiniPe, Hiren's Boot v10 vs. İçerisinde bu tip toollar vardır, işine yarar düşüncesindeyim.

Merhaba

Hiren's ile denedim, hatta 9.9 daki mini windows ile açtım aynı ve üzerindeki tüm hdd programları ile denedim ama malesef sonuç alamadım.Şimdi başka başka programlar deniyorum. Diğer dediklerinizi ve bulabildiklerime bakıyorum, eğer bir ilerleme kaydedebilirsem buradan dönüş yaparım.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 07/04/2010 16:42

(@cozumpark)

Denediğiniz yolu söyleyebilir misiniz? Hangi tool ile denediniz verileri çekmeyi? Bu arada eski versiyonlarda bazı eksiklikler olabiliyor, bu tür toolların son sürümleri olduğuna dikkat edin.

Gönderildi : 07/04/2010 16:49

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hiren 9.9 üzerinde hdd recover / defrag tarzı programlarla denemiştim ama isim olarak hatırlamıyorum akşam net söyleyebilirim.

Win7,Xp üzerinde defrag, kendi onarma yöntemleri işe yaramadı.

IOBit Defrag ile onarmayı denedim işe yaramadı.

Linux, Windows birkaç işletim sistemi üzerinde kopyalama denedim ama hep kilitleniyor ve ürünün elektriği kesesiye kadar da düzelmiyor. Bazen de kopyalanamıyor diye de hata verebiliyor.

Ancak dediğiniz gibi toolların çoğu son sürüm olmayabilir, bugün akşam tekrar güncel sürümler ile deneme yapacağım

Gönderildi : 07/04/2010 17:11

(@cozumpark)

HDD Regenerator ile repair etmeyi deneyebilirsin, muhtemelen bad sector oluştu, cihazın markası nedir?

Gönderildi : 08/04/2010 02:18

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Açıkcası iyice canımı sıktı ve uğraşmak istemedim ve şuan formatlanıyor 🙂

Çünkü disk 1 TB olduğu için çok uzun sürüyor. 

Markası Fujitsu Siemens.

Bu arada biraz araştırdığımda herkes bu markadan şikayetci.

Ben Seagate taraftırıyımdır sürekli ama ürün arkadaştan gelme olunca 🙂

Yine de yardım için teşekkür, bakalım format dan sonra ne olacak.

Gönderildi : 08/04/2010 02:36

(@cozumpark)

Geçmiş olsun Yaşar'cığım, Seagate doğru seçim, ama tecrübe işte, nereden geleceği belli olmuyor, kaza gibi:)

Gönderildi : 08/04/2010 02:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu arada biraz araştırdığımda herkes bu markadan şikayetci.

Ben Seagate taraftırıyımdır sürekli ama ürün arkadaştan gelme olunca 🙂

Yine de yardım için teşekkür, bakalım format dan sonra ne olacak.

Artık demekki yeni bir ürün almak gerekirken siemens tercih etmeyeceğiz yani.Seagate genelde sorunsuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/04/2010 11:23

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sağolun. Aynen hep 1. tercih Seagate, 2. tercih WD olmuştur. Ancak markayı belki kötülemek gibi görülebilir ama F. Siemens gerçekten çabuk dağılıyor.

Gönderildi : 08/04/2010 11:27

Paylaş: