Forum

hp laserjet 1018 al...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp laserjet 1018 alternatif yazıcı önerileriniz

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
678 Görüntüleme
(@yavuztekno)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin arkadaşlar,bu hp sonunda benimde başıma bela oldu sitede bahsedilen hataları birebir görüyorum,bir kullanıcı çıktı gönderiyor printing diyor ve kalıyor sonra pc ye restar yazıcıyı aç kapat servisleri aç kapat bütün gün kabus oluyor,en son yazıcıyı kullanacka herkesi pc de local admin yaptım şimdilik nazardeğmesin çalışıyor,fakat bu na güven olmaz 25 kişinin kullanabileceği daha az sorun çıkaran mümkünse hiç çıkarmayan bir yazıcı arıyorum sizler ne kullanıyorsunuz önerilerini znedir,ama 25 kullanıcıya cevap verecek beni mahcup etmeyecek önerilerde bulunun lütfen,teşekkür ederim başarılar dilerim.

Gönderildi : 22/03/2010 19:09

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

HP 2014 serisini tercih edebilirsiniz.

Gönderildi : 22/03/2010 19:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sinan Hocama ek olarak, Piramit bilgisayarla görüşebilirsiniz.

Gönderildi : 22/03/2010 19:23

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

HP Yazıcılar konusunda ihtisas yaptım nerdeyse bende:) 25 kişiyse kullanan kesin bir network yazıcısı kullanacaksınız. 25 kişinin günlük aldığı çıktı sayısını 5 - 10 gün kontrol edip aylık kağıt kullanımını dikkate alacaksınız. Örneğin 25 kişi toplamda günde 50 sayfadan 1250 sayfa çıktı alır. Bu ayda 27500 sayfa yapar. Alacağınız yazıcının kartuşu 20.000 sayfa basmalı ki kartuş maliyetiniz yüksek olmasın. Alacağınız yazıcının bakım kiti bulunabilir. Hesaplamalarda bunu da dikkate alınız.

Şimdiden kolay gelsin.

Gönderildi : 22/03/2010 19:32

(@yavuztekno)
Estimable Member
Konu başlatıcı

önerileriniz için teşekkür ederim,hp 2014 kendi evimde kullandığım yazıcım evde hiç sorun çıkarmıyor bana ama 25 kullanıcıyla iyi geçinir mi emin olamıyorum 1018 den sonra yazıcı lar kabusum oldu hiç birine güvenemiyorum 🙂 network yazıcılarda da driver olayını kullanıcılara ayrı ayrı yüklememiz gerekiyor galiba.

Gönderildi : 22/03/2010 20:07

(@kaantekkol)
Noble Member

driverı bir defa indir kurma işlemi 25 makineye maksimum 45 dk. yüklersin. Onumu sorun ettin.!!! Önemli olan maliyeti uygun yazıcıyı seçmek.

Gönderildi : 22/03/2010 20:12

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

kolay gelsin arkadaşlar,bu hp sonunda benimde başıma bela oldu sitede bahsedilen hataları birebir görüyorum,bir kullanıcı çıktı gönderiyor printing diyor ve kalıyor sonra pc ye restar yazıcıyı aç kapat servisleri aç kapat bütün gün kabus oluyor,en son yazıcıyı kullanacka herkesi pc de local admin yaptım şimdilik nazardeğmesin çalışıyor,fakat bu na güven olmaz 25 kişinin kullanabileceği daha az sorun çıkaran mümkünse hiç çıkarmayan bir yazıcı arıyorum sizler ne kullanıyorsunuz önerilerini znedir,ama 25 kullanıcıya cevap verecek beni mahcup etmeyecek önerilerde bulunun lütfen,teşekkür ederim başarılar dilerim.

Bu printer ile ilgili paylaşımlarda bende sıkıntı yaşamıştım.  Güncel driver kullanıldığında bu tarz sıkıntılar yaşanıyor gibime geliyor. Daha öncesinde aynı printer bir pc'ye kurulmuş ve paylaşıma açılarak diğer bilgisayarlardan sorunsuz bir şekilde çıktı alınıyordu. Ama O bilgisayarı formatladıktan sonra problemler çıktı. Orjinal Cd'si olmadığı için HP den son versiyon sürücü indirilerek kurulmuştu.

Neyse sorunuza cevap olmadı ama 20xx serisi daha üst seviye bir printer ve daha büyük toner kullanıyor. 2014 modeli verilmiş ama  artık onlar üretilmiyor yerine 2055 ler çıkmış

Gönderildi : 22/03/2010 20:24

(@yavuztekno)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok sorun değil driver yüklemesi,daha önce network printer kullanmadım bilgi almak için sordum,senin önerebilceğin bir marka model var mıdır kardeşim?

Gönderildi : 22/03/2010 20:24

(@yavuztekno)
Estimable Member
Konu başlatıcı

format olayına katılıyorum bizde formatlamadan önce sorunsuz kullanıyoprduk formatlanmış bir makineye cd si olmadan sitesinden indirdiğimiz driverla kurduk ve sorun çıkmaya başladı.

Gönderildi : 22/03/2010 20:28

(@kaantekkol)
Noble Member

Biz 20 - 25 kullanıcılı bir yazıcı aktif olarak kullanmıyoruz açıkçası. Kullandığımız 10 kişilik ofislerde HP 4350n yazıcılar. Kartuş basma sayısı 10.000 bu çoğu zaman 15.000 i buluyor. Bakım kitinin ömrü de 250.000 sayfa ve fiyatı şu anda 400 $. Kartuş maliyetide 85 TL gibi bir fiyat. (Dolum)

Gönderildi : 23/03/2010 11:02

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

format olayına katılıyorum bizde formatlamadan önce sorunsuz kullanıyoprduk formatlanmış bir makineye cd si olmadan sitesinden indirdiğimiz driverla kurduk ve sorun çıkmaya başladı.

evet eski versiyon sürücü kullanıldığında paylaşımlı kullanımda problem çıkmıyor.

Gönderildi : 23/03/2010 12:11

(@SuleymanHilmi)
Gönderiler: 35
Eminent Member

OKI yazıcılarını öneririm. HP'ye göre mekanik arıza problemi oluşturmayan ürünleri mevcut.

Gönderildi : 24/03/2010 20:40

Paylaş: