Forum

Laptop Yedek alma F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptop Yedek alma Format Öncesi Hk.

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@SerdarMOLLAYSFGLU)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarıma formatlamak ve yeniden kurulum yapmak istiyorum.Office 2007 ve Fire Fox Search programı kullanıyorum.Bilgisayarımın maillerimin ve favori adreslerimin yedeklerini alamak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.?

Gönderildi : 06/03/2010 15:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Outlook için : C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook klasörü içerisindekileri yedek alırsanız maillerinizi yedek almış olursunuz. (Standartta burasıdır)

Outlook hafızadaki mail adresleri için : C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Application Data\Microsoft\Outlook içerisindeki dosyaları yedek alırsanız hafızada yer alan mail adreslerini yedeklemiş olursunuz.

Firefox için : http://support.mozilla.com/en-us/kb/Profiles  burada yer alan yönergeleri takip edebilirsiniz.

Not : Yedek alma ve geri yükleme tamamen sizin kontrolünüzde olup doğabilecek tüm sorumluluktan bizleri sorumlu tutamayacağınızı unutmayın. (Özellikle söylüyorum ki bilginiz olsun)

Gönderildi : 06/03/2010 15:53

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Serdar Merhaba ;

Kullandığın programların kurulumunu format sonrası tekrardan yapıcaksın.

Favori :Bilgisayarım>C>Document and Settings>kullanıcı adın>sık kullanılanlar    (Xp için)

Bilgisayarım>C>kullanıcılar>kullanıcı adın> (vista&7 iiçin)

Mail : Denetim Masası > Mail > Data dosyaları altında .pst dosyalarının yolunu görürsün , bu dosyaları yedeklemen yeterli.

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 06/03/2010 15:56

(@SerdarMOLLAYSFGLU)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürederim herhangi bir problemden dolayı kimseyi zan altında bırakacak bir karaktere sahip değilim uyarınız ve öneriniz için teşekkür ederim.

Kullandığım programları format sonrasında tekrardan kuracağım.

Teşekkürler

Serdar

Gönderildi : 06/03/2010 16:01

(@dsonat)
Gönderiler: 18
Eminent Member

yedek iyidir..yedek pst daha iyidir...o pstyi d sürücüsü yani sistem dosyalarının olmadığı sürücüye kopyalarsan ve varsayılan olarakta atarsan şahane olur..farzı muhal     D:\mail\xxx.pst diye

bir dost

Gönderildi : 13/03/2010 05:19

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarıma formatlamak ve yeniden kurulum yapmak istiyorum.Office 2007 ve Fire Fox Search programı kullanıyorum.Bilgisayarımın maillerimin ve favori adreslerimin yedeklerini alamak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.?

http://www.ugurdemir.net/windows-xp-files-and-settings-transfer-wizard/

profilinizi ve ayarlarinizi oldugu gibi yedekleyip yeni sistemi kurduktan sonra geri yukleyebilirsiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 24/03/2010 20:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Acronis True Image kullanın, Diski olduğu gibi yedekleyip, formattan sonra istediğiniz dosyaları yine acronis ile geri dönün.

Gönderildi : 06/04/2010 16:39

Paylaş: