Forum

Laptop' ta ekran ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptop' ta ekran kararması

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,472 Görüntüleme
(@ErdalKocer)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba.Şirkette kullandığımız Sony Vaio vgn-fw31j model laptop açılırken bir sorun olmamasına karşı stand-by moduna geçtikten sonra tekrar aktif hale getirdiğimizde ekran aşırı derece karanlık oluyor.Çok az miktarda görüntü alabiliyoruz.Klavyeden ekranın parlaklık ayarlarıyla uğraştık ancak bir sonuç elde edemedik.Ayrıca bir monitöre bağladığımız zaman herhangi bir sorun olmuyor, normal görüntüyü alabiliyoruz.Yardımlarınızı bekliyorum..

Gönderildi : 06/03/2010 01:56

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Sorun teknik bir problem gibi görünüyor. Software tarzı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sony teknik destek ile konuyu görüşmeniz daha yararlı olacaktır.Bu konuda ellerinde feedback varsa bilgi vereceklerdir veya teknik servise incelemek için çağıracaklardır.

Gönderildi : 06/03/2010 15:40

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bios update yapmayı planlıyoruz. Dahalık bu sorunla alakalı herhangi bir işlemde bulunmadığımız için geri bildirim yapmadım.Soruna çözüm getirdiğimizde buradan geri dönüş yapacağım.

Gönderildi : 08/03/2010 14:23

(@rumasturk)
Gönderiler: 28
Trusted Member

Notebook lcd kapağını oynattığınız zamante görüntü ile ilgili problem yaşııyormusunuz ( bios live update ederken ethernet portu arızalarını yol açabiliyor internet çıkışı sağlayamaya bilirsinizde)

Gönderildi : 08/03/2010 14:56

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Lcd kapağını oynattığımız zaman herhangi bir problem yaşamıyoruz.

Gönderildi : 08/03/2010 16:09

(@rumasturk)
Gönderiler: 28
Trusted Member

ekranın invertör card veya flexible kartlarında problem olabiliri (veya sistem kurarakra bir çözüme ulaşabilirsiniz)

Gönderildi : 10/03/2010 19:15

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Eğer inverter card olsaydı sürekli silik(kararmış) bir ekran ile karşılaşırdınız, inverter card değildir. Eğer fleksi kablolarda olsaydı ekran oynatınca vs fark edilirdi oda değil. Ya donanımsal (bios ayarları vs) ya da işletim sistemi kaynaklı görünmektedir.

Gönderildi : 10/03/2010 20:10

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar. firmware update ile sorunumuz giderildi. ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/03/2010 12:34

Paylaş: