Forum

2008 R2 Server Yazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 Server Yazıcı Driver Sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@Ekselance)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadşalar merhaba,

HP Deskjet3845 yazıcı kullanıyorum. İşletim sistemi Windows Server 2008 R2(x64). Hp nin sitesinde driverini buluyorum ama sadece aşağıdaki işletim sistemlerinin driverleri var. Windows7 ve Vista acaba çalıştırır mı diye denedim ama sadece açıklama çıkıyor ve Vista/Windows7 bu sürücüyü default olarak desteklemektedir deyip driver vermiyor.

Windows 200 Server ile XP driverlerinda ise 2008 Server çalıştırmıyor. Yazıcıyı değiştirmeden ya bu yazıcıınn driverlerini ya da bu yazıcıyı da çalıştırabilecek(renkli) başka bir drvier önerebilir misiniz ?

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/02/2010 22:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Windows 7 sürücüsünü expand edip manuel yüklemeyi deneyebilirsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2010 02:43

(@Ekselance)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey,

tavsiyenizi denedim ama Windows7 veya Vista (x64) için driver vermiyor. Sadece tavsiyelerde bulunmuş ve diyor ki default olarak sistem üzerinde vardır. Eğer yoksa güncelleştirmeleri alın diyor.

Hiç bir şekilde yükleyemiyorum sadece aklıma gelen acaba deneyimi olan bir arkadaşımızdan Deskjet3845 ile uyumlu olan ve aynı zamanda 2008 x64 server driveri olan bir yazıcı bilen var mı ?

Yine de ilginiz için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 25/02/2010 02:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Anladım , malum ben pek bu işler ile uğraşmıyorum sadece aklıma geldi paylaştım . bilen duyan varsa yardımcı olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2010 03:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

2008 yazıcılar da  default  olarak deskjet 3840 series  driver ı mevcut zaten herhangi  bir  driver  belırtmeden deskjet 3840 series ı sectıgınız  zaman çalışmıyor mu acaba ??

http://www.resimupload.com/ds211658986_adsız.html

[IMG] [/IMG][/URL]

Arkadşalar merhaba,

HP Deskjet3845 yazıcı kullanıyorum. İşletim sistemi Windows Server 2008 R2(x64). Hp nin sitesinde driverini buluyorum ama sadece aşağıdaki işletim sistemlerinin driverleri var. Windows7 ve Vista acaba çalıştırır mı diye denedim ama sadece açıklama çıkıyor ve Vista/Windows7 bu sürücüyü default olarak desteklemektedir deyip driver vermiyor.

Windows 200 Server ile XP driverlerinda ise 2008 Server çalıştırmıyor. Yazıcıyı değiştirmeden ya bu yazıcıınn driverlerini ya da bu yazıcıyı da çalıştırabilecek(renkli) başka bir drvier önerebilir misiniz ?

Gönderildi : 25/02/2010 04:26

(@Ekselance)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

2008 yazıcılar da  default  olarak deskjet 3840 series  driver ı mevcut zaten herhangi  bir  driver  belırtmeden deskjet 3840 series ı sectıgınız  zaman çalışmıyor mu acaba ??

http://www.resimupload.com/ds211658986_adsız.html

[IMG] [/IMG][/URL]

Arkadşalar merhaba,

Malesef bende o driverler default çıkmıyor ? Sendeki işletim sistmei 2008 R2 Türkçe mi ?

[URL=www.resimupload.com/ds168707268_yazıcı.html][IMG] [/IMG][/URL]

Gönderildi : 25/02/2010 04:51

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba windows update ile kurmayı deneyiniz çıkmıyorsa

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/02/2010 06:18

Paylaş: