Forum

Lpt3 port hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lpt3 port hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
848 Görüntüleme
(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar şirkette kullandımız bir yazılım ile ilgili bazı sorunlarımız var şöyleki kulladımız sistem lpt1 yazıcıları desteklemektedir.kullanıcının bilgisayarında parelel port olmadığı için sonradan makinaya lpt nokta vuruşlu yazıcı için port ekledik ama bu seferde lpt3 olarak makina tanıdı.bu bizim için bir sorun oldu sistem lpt3 desteklemediği iiçin cıktı alamıyoruz..kullandımız lpt3 portunu nasıl lpt1 ile dönüştürebilirim bilgisi olan arkaslardan yardım istiyorum

iyi çalışmalar

salim köse

Gönderildi : 16/02/2010 13:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bununla ilgili ekran görüntüsünü yollayabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/02/2010 13:11

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Salim bey,

Bu sistemde yazıcıyı kısa bir isim ile paylaşıma açın. Aşağıdaki komutu dos modunda uygulayarak kendi yazıcısına dos modundan LPT1 olarak map olmasını sağlayın çıktılarınız sorunsuz çıkacaktır.

Computer name : PC01 olduğunu varsayıyorum ve yazıcı paylasim ismide OKI olsun.

net use lpt1:\\PC01\OKI persistent=yes

yine komut satırında net use yazıp entera bastıgınızda bağlantının durumunu kontrol edebilirsiniz ve bağlı bulundugunuz portlar gösterecektir. aynı yöntemle usb bağlantılı printerlardan'da lpt portuna gönderiyormuş gibi çıktı alabilirsiniz.

bu yöntemi bir deneyin belki çalışır. ben sıklıkla kullanıyorum.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2010 04:57

(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dediniz şekilde işe yaramadı malesef, bende kullacıının Pc'sini Lpt1 portlu bir Pc ile değiştirmek zorunda kaldım. Bu şekilde hallettim.

teşekkürler..

Gönderildi : 18/02/2010 13:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir ekran görüntüsü vermediniz:)Neyse sorununuz çözülmüş sevindim.Geri bildirim için teşekkürler.Kolay gelsin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2010 18:02

Paylaş: