Forum

Printer Yöneti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Printer Yönetimi ve Paylaşımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@KorkutDuzay)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2 adet printer'ım var ve bunları tek bir ip'den kullanıcılara tanıtıp bu ip'ye gelen print'leri  eğer 5 sayfadan büyükse 1. printer'a küçükse 2. printer'a şeklinde bir yönlendirme yapmam gerekiyor. Bununla ilgili olarak ne yapabilirim ne tavsiye edersiniz ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 25/04/2008 13:11

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Aynı IP numarasını iki tane fiziksel aygıt kullanamaz.. iki makinayıda kullanıcılara yaplaştırmanızda ne gibi bir sıkıntı var ?

Gönderildi : 25/04/2008 14:26

(@KorkutDuzay)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

benim sıkıntım su, iki printer var ve birinden çok sayfalı yazdırma işlemi diğerinden ise bir iki sayfa olan print işlemlerini yaptırmak istiyorum ama kullanıcı tarafında sadece bir print noktası kullanılacak ve o noktadan bu print işlemi yönetilecek ve tanımlanan printer'a yollanacak. Yani 5'ten az sayfası olan print işlemi a printer'ına fazla olan b printer'ına gitsin şeklinde.

Bu sistemi yapabilirmiyim ve nasıl ?

Gönderildi : 25/04/2008 14:37

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Dediğiniz gibi bir uygulama malesef bilmiyorum ama Print pooling ile 2 veya daha fazla   aynı yazıcıyı kullanabiliyorsunuz. Siz tek bir yere yönlendiriyorsunuz Windows hangi printer boşta ise ona yolluyor.

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windows2000serv/reskit/prork/prdl_pif_flqn.mspx?mfr=true  

Gönderildi : 25/04/2008 15:40

Paylaş: