Forum

Modemin Portunu de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modemin Portunu degiştirme

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,141 Görüntüleme
(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar  selamlar sizlere  ufk bir sorum olucaktır USRobotics Wireless ADSL2+ Router (USR9114) marka  modemim  var ve  modemime  erişim için kullandıgın http (80) portunu  degiştirmek  istiyorum  nasıl  yapılır  hangi  bolumden  örnegin  çalısmalar  yaptıgım  bır  veb sayfasını  web  uzerındenn yayınlamak  ıstıyorum  reel ip mi  yazdıgım  zaman direk  modeme  ulaşıyorum normal  olarak yardımcı  olursanız  memnun  olurum..kolay gelsin

Gönderildi : 08/01/2010 05:19

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Web sitenizi yayınlayacağın PC veya Serverda kullandığınız uygulamadan (IIS ,Apache ) port değişikliği yapmanız işinizi daha hızlı görecektir.Bunun yanında, uygulamadaki portu modeminizden web sitenizi yayınlayacağınız PC veya Servere yönlendirmeniz yeterli.

Ama illaki bu portu yönlendireyim dersen,Modemin port forwording kısmından 80 portunu web siteni yayınlayacağın Pc veya Servere yönlendirirsin,olur biter.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 08/01/2010 13:55

(@DenizDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eren bey port yönlendirmede  problem yokk  ııs uzerınden  zaten degiştirebilir  biliyorum fakat kendım bır  web sayfası yayınlamak istedigim vakit örnegin ip mi yazdıgım zaman modeme  erişiyorum ornegın  benım localden  modeme  erişim  yaptıgım 10.1.1.1 ise atıyorum 10.1.1.1:4987 portundan modemime  ulaşmayı  istiyorum  otomatıkmen  80 de  boşa  çıkıp yönlendirmede  ııs e gelicek erişim portunu  degiştirmek mesele

Gönderildi : 08/01/2010 14:44

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Modemin içinde misc config.diye bir bölüm var mı ? Usr robotics arayüzünü hatırlayamadım.bu alan mevcut ise http server kısmında 80 i 8080 yapabiliyorsunuz.Ama birçok kişi forumlarda USRobotics te desteğin olmadığını belirtmiş.USRobotics i bir zamanlar ARMADA Bilgisayar satıyordu.Teknik desteğiyle görüşebilirsiniz.

Gönderildi : 08/01/2010 15:11

(@DenizDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Eren bey misc.config bolumu  yok bende  çok aradım bulamadım en son foruma  sorayım dedim  anlaşılıyorki kurumsal  çalısmalarımızda usrobotics tercıh etmicez ilginiz için teşekkürler . Eger bilen arkadaşlr  varsa  yazsınlar .

Gönderildi : 08/01/2010 17:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bende usrobotics kullanıyorum en azından bendeki model size yakın ve öyle bir ayar yok.Us robotics iletişim sayfasından destek kısmına bir mail atın.Sonuç ne çıkacak acaba.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/01/2010 17:11

(@DenizDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar  peki  hangı  modemın destegı  vardır  bu  konuda bilgisi  olan varmı

Gönderildi : 10/01/2010 03:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunu araşırmanız lazım ama modemlerde arayüze müdahale konusunda sadece genelde ayarlar kısmında değişikliğe gidiyoruz.

Bu noktada modem üreticileri ile mailleşip öğrenebilirsiniz.Çünkü bu özelliği kullanmak isteyen ilk size rastladım.Zaten modemin arayüzüne girmek için kullanıc adı şifre sorgulaması yapılıyor.Port değiştirme ne kadar önem arz eder onu sorgulamak lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2010 16:46

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Zyxel Modemde Zyxel destek ile görüşerek bu işlemi yapmış idim. Telnet üzerinden yapılıyor. UsRobotics içinde telnet ile yapmayı deneyebilirsiniz. Zyxel modemde web arayuzde yapılamayan/olmayan birçok şeyi telnet ile yaptığımı biliyorum.

Gönderildi : 12/01/2010 17:45

Paylaş: