Forum

Modemin Portunu de...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Modemin Portunu degiştirme

DenizDeniz
(@DenizDeniz)
Üye

arkadaslar  selamlar sizlere  ufk bir sorum olucaktır USRobotics Wireless ADSL2+ Router (USR9114) marka  modemim  var ve  modemime  erişim için kullandıgın http (80) portunu  degiştirmek  istiyorum  nasıl  yapılır  hangi  bolumden  örnegin  çalısmalar  yaptıgım  bır  veb sayfasını  web  uzerındenn yayınlamak  ıstıyorum  reel ip mi  yazdıgım  zaman direk  modeme  ulaşıyorum normal  olarak yardımcı  olursanız  memnun  olurum..kolay gelsin

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 08/01/2010 04:19
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

Merhaba,

Web sitenizi yayınlayacağın PC veya Serverda kullandığınız uygulamadan (IIS ,Apache ) port değişikliği yapmanız işinizi daha hızlı görecektir.Bunun yanında, uygulamadaki portu modeminizden web sitenizi yayınlayacağınız PC veya Servere yönlendirmeniz yeterli.

Ama illaki bu portu yönlendireyim dersen,Modemin port forwording kısmından 80 portunu web siteni yayınlayacağın Pc veya Servere yönlendirirsin,olur biter.

Kolay Gelsin,

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2010 12:55
DenizDeniz
(@DenizDeniz)
Üye

eren bey port yönlendirmede  problem yokk  ııs uzerınden  zaten degiştirebilir  biliyorum fakat kendım bır  web sayfası yayınlamak istedigim vakit örnegin ip mi yazdıgım zaman modeme  erişiyorum ornegın  benım localden  modeme  erişim  yaptıgım 10.1.1.1 ise atıyorum 10.1.1.1:4987 portundan modemime  ulaşmayı  istiyorum  otomatıkmen  80 de  boşa  çıkıp yönlendirmede  ııs e gelicek erişim portunu  degiştirmek mesele

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 08/01/2010 13:44
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

Modemin içinde misc config.diye bir bölüm var mı ? Usr robotics arayüzünü hatırlayamadım.bu alan mevcut ise http server kısmında 80 i 8080 yapabiliyorsunuz.Ama birçok kişi forumlarda USRobotics te desteğin olmadığını belirtmiş.USRobotics i bir zamanlar ARMADA Bilgisayar satıyordu.Teknik desteğiyle görüşebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2010 14:11
DenizDeniz
(@DenizDeniz)
Üye

Eren bey misc.config bolumu  yok bende  çok aradım bulamadım en son foruma  sorayım dedim  anlaşılıyorki kurumsal  çalısmalarımızda usrobotics tercıh etmicez ilginiz için teşekkürler . Eger bilen arkadaşlr  varsa  yazsınlar .

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 08/01/2010 16:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bende usrobotics kullanıyorum en azından bendeki model size yakın ve öyle bir ayar yok.Us robotics iletişim sayfasından destek kısmına bir mail atın.Sonuç ne çıkacak acaba.Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2010 16:11
DenizDeniz
(@DenizDeniz)
Üye

Arkadaşlar  peki  hangı  modemın destegı  vardır  bu  konuda bilgisi  olan varmı

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10/01/2010 02:26
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bunu araşırmanız lazım ama modemlerde arayüze müdahale konusunda sadece genelde ayarlar kısmında değişikliğe gidiyoruz.


Bu noktada modem üreticileri ile mailleşip öğrenebilirsiniz.Çünkü bu özelliği kullanmak isteyen ilk size rastladım.Zaten modemin arayüzüne girmek için kullanıc adı şifre sorgulaması yapılıyor.Port değiştirme ne kadar önem arz eder onu sorgulamak lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2010 15:46
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Zyxel Modemde Zyxel destek ile görüşerek bu işlemi yapmış idim. Telnet üzerinden yapılıyor. UsRobotics içinde telnet ile yapmayı deneyebilirsiniz. Zyxel modemde web arayuzde yapılamayan/olmayan birçok şeyi telnet ile yaptığımı biliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2010 16:45
Paylaş: