Forum

Pc uyku moduna ge&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pc uyku moduna geçiyor!!!

20 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
11.6 K Görüntüleme
(@BOBOYT)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Pc uyku moduna geçtikten sonra power ve reset düğmesi çalışmıyor ve power kablosunu çekmek zorunda kalıyorum. Tekrar açtığımda ekrana görüntü hiç gelmiyor. Ben de yeniden format attım ama yine ekran açılmıyor ve işlemci fanı pc uyku moduna geçince duruyor diğer fan çalışıyor. harddisk de bir sıkıntı olabilir diye başka bir harddisk e genel image attım yine pc ekrana hiç görüntü gelmeden uyku moduna geçiyor. ilk formatta xp kurulumunu tamamlamadan uyku moduna geçmişti. sıkıntının neden kaynaklandığını bulamdım. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 30/12/2009 13:08

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

biostadır sorun... biostaki power seçeneklerine bak...

Gönderildi : 30/12/2009 13:22

(@FatihSarikaya)
Gönderiler: 38
Eminent Member

Xp de Şu Yolu İzle

Başlat - Denetim Masası - Güç Secenekleri - Hazırda Bekle - Hazırda Beklet Tikini   Kaldır Uygula de

Gönderildi : 31/12/2009 22:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

1-Kullanmış olduğunuz bilgisayar pcmi laptop mudur?

2-Kullanmış olduğunuz işletim sistemi nedir?

3-Diskiniz satamıdır?Kaç GB tır?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/01/2010 00:26

(@FatihSarikaya)
Eminent Member

Merhaba,

1-Kullanmış olduğunuz bilgisayar pcmi laptop mudur?

2-Kullanmış olduğunuz işletim sistemi nedir?

3-Diskiniz satamıdır?Kaç GB tır?

Hocam Sistemler İlk Kuruldugunda Otomatik olur Güç ayarları yapılır Bill amca enerji tasarufusnu seven insan ama bazi noktaları kacırdıgından dolayı bu gibi sorunlar la karşılasıyor 

Gönderildi : 01/01/2010 03:34

(@BOBOYT)
Active Member
Konu başlatıcı

işletim sistemi hiç açılmıyor  hocam.

Gönderildi : 02/01/2010 17:12

(@BOBOYT)
Active Member
Konu başlatıcı

1- pc

2- intel

3-disk sata dır. 250 gb boyutu

Gönderildi : 02/01/2010 17:15

(@FatihSarikaya)
Eminent Member

hocam uyku moduna girince bir daha acılmıyıor değilmi ??

2 sorum olacak sana

PC elektrik beslemesi iyimi power olsun anakart beslemesi olsun

ikincisi

kullandıgın işletim sistemi ne

Kullandıgın işletim sistemin ne windows Kernelin oldugu butun Pcler hazırda veye uyku modunda bekleme gibi özelligi var ve bu özelligi istersen manuel şekilde kapabilrisin ve Pc bidaha uyku modana geçmez

Gönderildi : 04/01/2010 00:17

(@BOBOYT)
Active Member
Konu başlatıcı

HOCAM PC HİÇ AÇILMIYOR MASA ÜSTÜ GELMEDEN UYKU MODUNA GEÇİYOR. BU YÜZDEN HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORUM.

İKİNCİSİ YENİ BİR GÜÇ KAYNAĞI TAKIP DENEDİM. VE BUNDAN ÇIKAN GÜÇ KAYNAĞINI AYNI ANAKARTI OLAN BAŞKA PC DE DENEDİM ÇIKARDGM POWER DİĞER PC Yİ ÇALIŞTIRIYOR. iŞLETİM SİSTEMİ İNTEL. YARDIMCI OLURSANIZ VE VARSA BİLDİĞİNİZ BİR YOL DETAYLI ANLATIRSANIZ COK SEVİNİRİM.

Gönderildi : 05/01/2010 18:16

(@www-rizasahan-com)
_

Pc açılmadan uyku modu durumu biraz saçma oluyor.Zaten powerde sorun olsa pc çalışmaz.

Siz işletim sistemini repair etmeyi mümkünse temiz bir yeni kurulum yapmayı deneyiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2010 18:35

(@BOBOYT)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam bzi de burda donduk kaldık bu olay karşısında ekran açılmadan gerçekten donuyor. yeniden kurulum yapmadan önce ekran açılıyordu belli bir süre sonra uyku moduna geçiyordu. şimdi tekrar xp kurdum pc çalışıyor fakat görüntü yok. işlemcide bir sorun olarbilir mi diye düşünüorum. başak bir işlemci takp denycem. çünkü uyku moduna geçince işlemci fanı çaışmıyor. diğer fan çalışıyor.

Gönderildi : 06/01/2010 14:36

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba

Nasıl görüntü yok.Pc açılmıyormu hiç açılışta windowsmu gelmiyor?Bu makine bir pcmi?Önce bu sorularımıza bir yanıt almamız lazım bunları yanıtlayın ona göre çözüm önerisi sunacaktır arkadaşlarımız.

Gönderildi : 06/01/2010 15:22

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/learnmore/russel_02march25.mspx  makaley incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 07/01/2010 02:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, 

Anladığım kadarıyla burada söz konusu olay bilgisayarın uyku moduna geçmesi değil, belirli bir süre sonra bazı işlevlerin durması ... 
İşletim sistemi intel yerine de işlemci intel demek istediniz sanırım?
Yanlış terimleri kullanmanız çözümü zorlaştırıcaktır, belirteyim...

Görünen o ki donanımsal bir probleminiz var. Anakartın kuzey köprüsü veya işlemciniz de problem olabilir diye tahmin ediyorum.

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 07/01/2010 02:40

(@BOBOYT)
Active Member
Konu başlatıcı

windows gelmiyor. yani tam ekran gelecek gibi oluyor. beklemeye geçiyor. bu arada işletim sistemine intel demişim işlemcisi intel kusura bakmayın.ewet maine pc

Gönderildi : 07/01/2010 15:56

(@BOBOYT)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Sölediklerinizi deniycem

Gönderildi : 07/01/2010 15:58

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Post atan arkadaşlar inatla pc açılmadan uyku moduna geçiyor kısmını göremiyor sanırım . Öncelikle cihazınızın bios unu default a çekip deneyin sonuç alamazsanız bios update öneririm güncel bios çoğu zaman çözüm olabiliyor.

Gönderildi : 07/01/2010 16:00

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Böyle bir sorunu multimedya klavyede yaşamıştım klavyenin uyku modu tuşu basılı kalmış bilgisayar açılınca uykuya dalıyordu klavye değişimi ile çözmüştük.

Gönderildi : 07/01/2010 19:54

(@FatihSarikaya)
Eminent Member

arkadaşım virus vardır formatla Pc yi windows alıçırken komut sistemi ile açılış yap disklerinde autorun virusu varsa dos komutlarıyla temizle

Gönderildi : 09/01/2010 15:31

Sayfa 1 / 2
Paylaş: