Forum

elektirkten sorunlu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

elektirkten sorunlu diskten data kurtarma

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba elektirk kesintisinden disk arızalndı,içindeki dataların bi kısmına ulaşmam gerekiyor.

Denediğim işlemler.başka bir bilgisayrda ikinci disk olarak uygulandı.farklı sata portlarında denendi.üçüncü bir bilgisayrda da denendi

usb çevirici ile usb.2.0 dan denendi

başka bir bilgisayara bağladıgımda,bilgisayar çok geç açılıyor ve açılırken F:/ sürücüsü bazı nedenlerden dolayı okunamadı bunun nedeni donanım bağlantısı problemleri olabilr uyarısı veriyor.sonrada windows açılıyor.diski göstermiyor

usb aracılığı ile bağladığımda diskin içindeki klasorlere bikere ulaştım hata verip disiki gizledi kapattı.

-bunu harici usb den bağlayıp bozuk bölümleri onarım işlemi yapabileceğim somut bi yöntem varmıdır.datalara nasıl ulaşabilrim

Xp professionel
Maxtor Sata 500 Gb

Gönderildi : 06/12/2009 04:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

diske hiçbir şekilde ulaşamıyorsanız eğer onu ancak fiziksel müdahale ile kurtarabilirsiniz.

Kayseride bir firma bu işi çok ciddi bir şekilde yapıyor ve gerçekten dataları alıyor ve size teslim ediyor.

daha önce bir terminal server file server üzerindeki disklerde problem yaşadım ve diskleri hatta sunucu direk gönderdim ve dataları çıkarıp verdiler.

raid yapısı tamamen uçmuştu ve disklere hiçbir şekilde ulaşılamıyordu ama adamlar halletti. cihazları var ve raid kanallarına girerek verileri alıyorlar.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/12/2009 13:16

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Hocam firmanın ismini göndermeniz mümkünmüdür?Bide ücretler nasıl?Genelde çok uçuk rakamlar istenmekte.

Gönderildi : 07/12/2009 13:45

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Aynı diskten bulup, kartları change ederek, deneme şansınız olmuş muydu ?

Gönderildi : 08/12/2009 00:32

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

diski acronis true image ile boot edip içine ulaştım dosyaların bi kısmını backup olarak alabildim.hepsine ulaşamdım.bahsettiğiniz firmaya yollayacak kadar önemli datalar değildi..

şuan diskin aynısından arıyorum bulursam bahsettiğiniz gibi kartı değiştirip deneyeceğim.normal bağlandıgı zaman disk çalıştığı halde info vermiyor.kartla çözülürütebilesi yüksek gibi.

Sata diskler voltaj dengesizliğinde daha çabuk bozuluyor sanki.!

yardımlarınız için teşekkürler

.

Gönderildi : 13/12/2009 01:05

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

diski acronis true image ile boot edip içine ulaştım dosyaların bi kısmını backup olarak alabildim.hepsine ulaşamdım.bahsettiğiniz firmaya yollayacak kadar önemli datalar değildi..

şuan diskin aynısından arıyorum bulursam bahsettiğiniz gibi kartı değiştirip deneyeceğim.normal bağlandıgı zaman disk çalıştığı halde info vermiyor.kartla çözülürütebilesi yüksek gibi.

Sata diskler voltaj dengesizliğinde daha çabuk bozuluyor sanki.!

yardımlarınız için teşekkürler

.

geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 13/12/2009 03:36

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

WD bir diski, bu şekilde kart değiştirerek kurtarmıştık. Umarım diskin aynısından bulup kart değişimi yapınca sorununuz çözülür. Bu gibi durumlarda enerji yükü kartlarda olduğu için, disk optiklerine zarar gelmediğini tahmin ediyorum. Geri bildiğim için teşekkürler.

Gönderildi : 13/12/2009 04:39

(@FatihSarikaya)
Gönderiler: 38
Eminent Member

acronis disk director Programı ile Bir CHKDSK uygula sorunun Kalmaz  Egerki devam ederse maxtor disk manager ile CHKDSK Yap (bu biraz uzun Surer bi Kac Gun ) ama Kesin Cözüm

Gönderildi : 31/12/2009 22:40

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

acronis disk director Programı ile Bir CHKDSK uygula sorunun Kalmaz  Egerki devam ederse maxtor disk manager ile CHKDSK Yap (bu biraz uzun Surer bi Kac Gun ) ama Kesin Cözüm

Bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 14/01/2010 00:52

(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Bu tür arizalarla çok karşilaşiyorum ama müşterilerimiizin okadar önemli bilgilerinin olmadiğini söylediklerinden direk garantiye gönderip yenisini aliyoruz.. 

Peki ßu  Hdd Kartlari Satilmazmi Oem olarak? nereden temin edebiliriz

Gönderildi : 07/04/2010 02:40

Paylaş: