Forum

setup defaults

Bildirimler
Hepsini Temizle

setup defaults

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,220 Görüntüleme
(@emreemrah)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

mrb arkadaşlar boot ayarlarında cd-rom ile hdd nin yerlerini değiştirdim.yanlışlıkla F10 yerine F9 a bastım  ve onayladım.tekrar bilgisayarı başlattığımda mavi ekran hatası veriyor.  format atmaya çalışıyorum hard diski görmüyor. F9 kısmı setup defaults kısmı buna bastığımda load defaults configurations now çıktı bu ne anlama geliyor ve  mavi ekran hatasını nasıl düzeltecem.mavi ekran hatası bundan kaynaklanmış olabilir mi.ayrıca hdd çıkarıp geri de taktım şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

bilgisayar:casper nirvana TW7 modeli

Gönderildi : 15/11/2009 17:39

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Merhaba;

Muhtemel  Setup Ayarlarını Default Edince, SATA Mod Ayarı Degisti, Sata Modunu Native veya Raid mi Kontrol Edip, Degeri IDE veya Compatible Mode İle Cevirip Tekrar Kaydedip Acarsan Sorun Cozulecektir.. Kolay Gelsin.

Gönderildi : 15/11/2009 17:47

(@emreemrah)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

tam olarak ne yapmam gerektiğini yazarsanız sevinirim tam anlamadım.bott ayarlarına giriyorum ilk sırada cdrom 2.sırada sata hdd 3.sırada boad lan 4.sırada usb hdd var bunlarda nasıl oynama yapacam ayrıntılı anlatır mısınız

Gönderildi : 15/11/2009 17:51

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Ayarlar Bioslara Gore Cesitlilik Gosterebilir. Boot ile ilgili bir ayar degil, Setupda IDE Setup Altinda Veya Standart Cmos Setting Altinda Sata Configurasyon Seklinde İsimlendirilmis Olabilir. Dikkatli Takip Edersen Secenegi Gorebilirsin. Tekrar Kolay Gelsin.

Gönderildi : 15/11/2009 18:09

Paylaş: