Forum

notebook kapanmıyor

Bildirimler
Hepsini Temizle

notebook kapanmıyor

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@SonmezOcak)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar

notebooku menuden shutdown ediyorum ancak kapandıktan sonra yeniden başlıyor. sanki elektrikle ilgili bir problem var gibi

- xp ye format attım 

- biosu yeniden yükledim

- bataryayı çıkarıp direk elektrik ile denedim 

kısacası herşeyi yaptım ama nafile 

acaba elektrik girişinden kaynaklanabilirmi

çok teşekkürler

Gönderildi : 12/11/2009 13:49

(@BurakErsever)
Gönderiler: 20
Eminent Member

donanımsal bir problem olabilir

Gönderildi : 12/11/2009 13:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Büyük ihtimalle hp yada compaq markadır.

Harici usb mousenizi çıkarın

sonra deneyin bakalım ne olacak.

Lütfen geri bildirim yapınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/11/2009 14:14

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Hp mi makine

Gönderildi : 14/11/2009 01:59

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

1. Bu sorun yenimi meydana geldi yoksa aldığınızdan beri var mı? Aldığınızdan beri varsa bence servisine götürmenizde fayda var.
  2. Sonradan ortaya çıktı ise en hangi kurulumdan sonra ortaya çıktı? Bataryayı çıkarıp sadece sarj cihazı ile denediniz mi? Kullandığınız elektirik pirizi topraklı piriz mi?
  3. Aşağıdakileri uygulaya bilirsiniz:
  • Start - Run - Regedit -  HKEY_CURRENT_USER - Control Panel  -Desktop - PowerOffActive - DWORD değerini 1 olarak değiştirin
  • Start
    - Run - Regedit -  HKEY_LOCAL_MACHINE -  SYSTEM - CurrentControlSet -
    Control  -  WaitToKillServiceTimeou değerini 200 yapın .

4.  Start - Run - shutdown -s -t 00  komutu ile denediğinizde sonuç nedir?
     5.  Kapanma işlemi sırasında CTRL+ALT+F1 tuş kobinasyonu ile konsolu açın bakalım herhangi bir uygulamanın kapatılmasında sıkıntı mı var.
     6. Bu notebook Vista uyumluydu siz mi XP ye çevirdiniz?

Gönderildi : 14/11/2009 14:34

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Sorunun Bircok Sebepten Kaynaklanıyor olabilir. Notebook Power Management Suruculerin Kurulmamıs Olabilir veya Xp Bilgisayar Turunu Farklı Algılıyor Olabilir. Aygıt Yoneticisi Altında Computer Altinda Bilgisayar Tipinde ACPI olarak Gorunuyor mu? Kontrol Edebilirsin.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 15/11/2009 21:14

(@SonmezOcak)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

makina asus

dediklerinizi yaptim ancak sonuc degismedi

sanirim problem donanimsal

tesekkurler

Gönderildi : 24/11/2009 14:42

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Bu sorunu bir çok yerde sıfır vista laptoplarda yaşadım açıkçası bende sağlıklı bir çözüm bulamadım ambalajından çıkmış makinalarda bunu yaşamak tuhaf windows 7 ye geçirdiğimiz anda cihazları bu sorun ortadan kalkıyor bios güncellemesi güncel driver hotfix vs işe yaramadı w7 kurtardı 🙂

Gönderildi : 24/11/2009 14:58

Paylaş: