Forum

Bir kullanıcının pa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir kullanıcının paylaşımdaki yazıcıya belge gönderememesi

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@FilizCANDAN)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Bir kullanıcıya paylaşım printerlarına çıktı göndermesini sağlayamıyorum. Bu kullanıcı paylaşımdaki yazıcıya belge gönderiyor ve belge yazdırılıyor konumunda bekliyor. Taki Bilgisayarın kapatıp açınca gönderiyor.

Gönderildi : 11/11/2009 12:00

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

aynı sorun benim de başıma gelmişti yazıcım hp marka ve domain ortamında kapatıp açınca yazı gidiyodu çok araştırdım ama çözümünü bulamadım.

Gönderildi : 11/11/2009 12:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Print spooler servisi durmuş olabilir, servisi restart edin.Ayrıca spool.exeye bulaşan bir virüs olabilir.Güncel bir antivirüs ile tarama işlemi gerçekleştirin.Ek olarakC:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS içerisinde bulunan dosyaları siliniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 12/11/2009 05:04

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Yazıcı özelliklerine gelin configure tabından status mesajı off yapın, aynı sorun bizde de var dı, bu şekil çözdük.Umarım sizde de öyle olur.

Gönderildi : 25/11/2009 02:53

(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member

aynı sorunu bende yasamaktayım. burdaki cozumlerın hepsını denemıs bulunmaktayım bunun dısında

yazıcıyı degıstırdım sonuc aynı

usb kablo deıstı sonuc aynı

drv deıstı sonuc aynı

virus taraması yapıldı sonuc aynı

bu sorun sadece hp yazıcılarda deıl canon yazıcılarda da var

ve halen bir cozum bulamadım umarım cozumbulan arkadasımız acılen cevabını yazar

Gönderildi : 29/11/2009 13:22

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Geçici bir çözüm ama, kullanıcıyı domain.admin yaparsanız düzelebilir, bizde de aynı sorunlar baş göstermişti.

Gönderildi : 30/11/2009 04:48

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhabalar

Bir kullanıcıya paylaşım printerlarına çıktı göndermesini sağlayamıyorum. Bu kullanıcı paylaşımdaki yazıcıya belge gönderiyor ve belge yazdırılıyor konumunda bekliyor. Taki Bilgisayarın kapatıp açınca gönderiyor.

Son durum nedir? 

Gönderildi : 01/12/2009 02:59

(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member

valla arkadaslar benim durumumda bir degisiklik yok tum fikirlere acigım ve bu konuda kobay olmaya razıyım 🙂

Gönderildi : 01/12/2009 12:01

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba cıktı alacak kulanıcıyı yazıcının bulundugu pc ye localadmin olarak ekleyip  deneyebilirsiniz.Ben bu sekilde cozmustum .Kolay gelsin

Gönderildi : 01/12/2009 13:27

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Security tabına ilgili izinleri eklediniz mi?

Gönderildi : 01/12/2009 13:32

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

ağ paylaşım yazıcıları çoğunlukla sorun çıkarabilmektedir ağdan paylaşımı bulunan yazıcıyı diğer bilgisayarlara nasıl yüklüyorsunuz. Cd sinden normal kurulum yaparak mı sadece driver yükleyerek mi? cd sinden kurulum yaparak kullanmak daha sağlıklı sonuç verecektir net çözüm olarakta ağ paylaşımı yerine usb bir printer server alarak ağ yazıcısı olarak kullanmak en pratik basit bir çözüm olacaktır. Şahsi fikrim...

Gönderildi : 04/12/2009 19:45

Paylaş: