Forum

Toshiba A200-11C DV...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toshiba A200-11C DVD Sürücü Hakkinda

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar günaydın,

A200-11C Toshiba marka 2 senelik bir notebookda bir sorun yaşıyorum.

Garantisi 19/10/2009 tarihinde doldu ve sanki garantiyle birlikte DVD nin ömrü doldu 🙁

Kendisi haricinde yazılmış DVD leri kesinlikle okumuyor.

Film DVD sini çalıştırıyor ve gayet güzel oynatıyor.

Orjinal XP DVD ile boot ediyor. Ama kopya Windows 7 DVD si ile boot etmiyor.

Kopya derken, tester olarak internet indirdiğim image dosyasını yazdığım DVD den bahsediyorum.

DVD arızalı mı, değil mi, yapılabilecek birşey var mı? Eksiden gayet güzel çalışıyordu bu alet !...

Gönderildi : 03/11/2009 13:18

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba Hikmet Bey ;

Dvd rom u söküp gözünü temizlemek gerekir ama kesin çözüm olmuyabilir ,seçme yapıyorsa lazer de sorun oluşmuştur ...  tek çözüm silip deniyebilirsiniz ...tozlandığı zaman genelde dvd okurken seçme yapar ...

Gönderildi : 03/11/2009 13:26

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey, sökmeme gerek var mı, led görünüyor zaten.

Gönderildi : 03/11/2009 13:40

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

Direk Led i de temizliyebilirsiniz , söküp çıkartmakta bazen iyi gelir ama sökmeden önce led i temizleyip deniyebilirsiniz ,

Lens temizliği için kulak pamuğuna veya yumuşak beze çok az miktarda sıvı tatbik edin ve lensin odaklanma ayarını bozmamak için lens yüzeyine dik bir şekilde, bastırmadan temizleme işlemini gerçekleştirin. Bir seferde çok sıvı kullanmak yerine yeni kulak pamuğu veya bezin diğer temiz taraflarıyla işlemi birkaç kez tekrarlayın. Lensin kıvrımlı olan kesimlerinde toz kalmayacak şekilde iyice temizleyin

Gönderildi : 03/11/2009 15:02

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam,

Bu söylediklerini daha önce yaptım. Olmuyor.

İlginç bir gelişme oldu. Şöyle aktarayım.

Toshiba da BIOS update ettik. Ondan sonra bozulmuş olabilir mi?

Bu kanıyada şurdan varıyorum. DVD'yi söktüm, ASUS A3A başka bir notebooka taktım, orda boot ediyor.

Yada Toshiba nın mainboard u gitti, farkında değil, hala çalışmaya çalışıyor 🙂

Gönderildi : 03/11/2009 15:16

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

O zaman tekrar format atmayı deneyebilirsin ki mutlaka o guncelleme ile ilgisi oldugunu dusunuyorum

Gönderildi : 03/11/2009 15:54

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Yok hocam,

Bu söylediklerini daha önce yaptım. Olmuyor.

İlginç bir gelişme oldu. Şöyle aktarayım.

Toshiba da BIOS update ettik. Ondan sonra bozulmuş olabilir mi?

Bu kanıyada şurdan varıyorum. DVD'yi söktüm, ASUS A3A başka bir notebooka taktım, orda boot ediyor.

Yada Toshiba nın mainboard u gitti, farkında değil, hala çalışmaya çalışıyor 🙂

bunun gibi temizlik aparatı ile temizlerseniz daha sağlıklı olur tam serisini yazmamışsınız o yüzden bakamadım ama notebook için güncelleme yaptığınız yerde( http://gulf.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=13&service=AE&selCategory=2&selFamily=2&selSeries=153&selProduct=723&selShortMod=null&language=null&selOS=null&selType=null&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=39&page=3&nextCl=true&startPage=1 ) büyük ihtimalle dvd sürücünüz için de bir yazılım bulunmaktadır eğer yok ise güncellemeden sonra belki region ayarlarınızda oynama olmuş olabilir bazen dvd lerde böyle problemlerde yaşanabiliyor 

Gönderildi : 03/11/2009 16:32

Paylaş: