Forum

Bluetooth Gör&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bluetooth Görünmüyor.

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,339 Görüntüleme
(@metincesmeci)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar Windows 7 Ultimate'yi Lenovo Y530 ideaped makinama kurdum ancak aygıt yöneticisinde tanınmayan donanımlar var. ... Bluetooth donanım olarak algılanmıyor ve çalışmıyor. Bluetooth driverini yüklediğimde hata mesajı olarak Bluetooth'u açın diyor. ACPI sürücüsüde donanım olarak algılanıyor, lenovo sitesinden indirip yüklediğimde hata veriyor. Arkadaşlar Bluetooth olayını acil çözmem lazım yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 01/11/2009 00:50

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba bluetooth yazılımınızı kurmadan once bluetooth cihazınızı hw(fn+f5) olarak ektif hale getirdinizmi.? 

Gönderildi : 01/11/2009 01:56

(@metincesmeci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet yaptım. Yaptıktan sonra da driveri tekrar kurmaya çalıştım ancak hata mesajı olarak tekrar Bluetooth'u açın diyor.

Gönderildi : 01/11/2009 02:17

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba ATK ACPI surucusu ve atk gecis tusu suruculerini kurdunuzmu?.Kurmadıysanız

onları kurduktan sonra bletooth surcusunu kurmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 01/11/2009 03:08

(@metincesmeci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet ATK yı kurdum, Ancak ACPI sürücüsünü kuramadım. Aygıt yöneticisinde ACPI soru işaretli duruyor, Lenovonun sitesinden makinanın seri numarasını girerek driverler içinden windows 7 uyumlu ACPI sürücüsünü download edip yüklemek istiyorum. Ancak ACPI sürücüsünü yüklemek istediğimde de hata veriyor. Dediğim gibi ATK sürücüsünü başarıyla yükledim. Ama ACPI ve Bluetooth yükleyemedim.

Gönderildi : 01/11/2009 03:58

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Windows 7 driver yerine, Vista driver'larını kurmayı dener misiniz ? Bluetooth için.

Gönderildi : 02/11/2009 01:42

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, servisleri yuklemsimi kontrol edin, pek rastlamadim ama bluetooth icin cihazin uzerinde bir tus vs aktif hale getirme ozelligi olabilir mi kontrol edin isterseniz

Gönderildi : 02/11/2009 01:51

(@metincesmeci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows 7 driver yerine, Vista driver'larını kurmayı dener misiniz ? Bluetooth için.

Korhan Bey; Vista driverlerini hiç yüklemiyor, direkt olarak hata veriyor. denedim.

Merhaba, servisleri yuklemsimi kontrol edin, pek rastlamadim ama bluetooth icin cihazin uzerinde bir tus vs aktif hale getirme ozelligi olabilir mi kontrol edin isterseniz

Hakan Bey; Servisler yüklü ama yine olmuyor. Bende pek rastlamadım ancak olmuyor çok garip. Fn+F5 tuşuna basıyorum yine aktif olan birşey yok. Acaba Format atıp tekrarmı denesem. Çünkü ACPI yıda yüklemiyor.

Gönderildi : 04/11/2009 03:00

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Serkan 🙂

Formatlik bir durum oldugunu sanmiyorum, yanlis driver olabilir, veya donanimsal bir sorun, bence o donanimi baska pcde "boyle bir ihtimal varsa" denemek farkli bir bakis saglayabilir.

Gönderildi : 04/11/2009 19:14

(@metincesmeci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İsim yanlışlığından dolayı kusurabakmayın.

Tamam sağolun dediklerinizi bir deneyeceğim tekrardan. Teşekkürler.

Gönderildi : 05/11/2009 20:17

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Estafurullah 🙂

Gönderildi : 05/11/2009 23:41

Paylaş: