Forum

Wireless bağlatı so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless bağlatı sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Arkadaşlar şöyle bir sorunla karşılaştım

Asus x51r serisi dizüstü var bu access pointen bağlantı yaptığında sürekli kopmalar yaşanıyor fakat acces point dan değilde modemden bağlantı yapıldığında başka yerden sorun olmuyor.dizüstünün  wirereless kartı atheros 5007EG bu bağlantını olduğu yer  yurt ve başka dizüstülerde sorun olmuyormuş.

ürün asusa bu yüzden gönderildi bir sorun görülmedi tekrar geri geldi ve kişi tekrar tekrar aynı sorun devam ediyor diye geldi şimdi ise bu mesajıda wireless bağlantım üzerinden yapıyorum  ve saatler geçmesine rağmen bir sorun olmadı

farklı acces pointler ile bağlantı yapıp wireless üzerinden kamera görüntüleri saatlerçe çektim ve dosya transferleri yaptım driver güncellemesi sistem yeniden kuruldu tarafımdan denediklerim bunlar benim tahminim ise airties ile asus kullanmış oldu wireles adaptörü arasında uyumsuzluktan dolayı bu sorun kaynaklanıyor yada işletim sisteminden dolayı (Not: daha önce vista kurulu bir pc de bağlatıda sorun yaşanıyodu firma ile görüşüldüğünde driverında dolayı oldunu ve xp geçiş yapmamızı söylemişlerdi 🙂

Selametle

işte böyle ilginç bir olay her ne akadar ben bağlantı sorunu yaşamasamda şikayet bu şekilde

Gönderildi : 16/04/2008 02:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , yurtttaki access point te ne tarz bir authentication  gerçekleşiyor  bunu kontrol etmelisiniz ?  birde kopmalar belirli aralıklarmı mesela  her 10  dakikada bir bu şekildemi oluyor ?

Gönderildi : 16/04/2008 02:33

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

kopma aralıkları belli değil acces point oalrak AP301 var

Gönderildi : 16/04/2008 02:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Sorunun kaynağını  teşhiş etmek lazım önce pc tarafındamı  access point tarafındamı  önerim  regmon.exe  tarzı bir yazılımla pc nin access point ile  connection sağladıktan sonra  aktivitelerinin izlenmesi .

http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/processesandthreads/regmon.mspx  

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896652.aspx  

Gönderildi : 16/04/2008 02:49

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar. wireless bağlantıda access pointlerin protokolleri çok önemli. bunları belirte bilir misin ?

Gönderildi : 16/04/2008 12:57

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

wep kullanılıyor şifreleme tekniği olarak

Gönderildi : 16/04/2008 14:38

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Benzer bir problemi bu yakınlarda ben yaşadım. AP-300 marka bir Access Point i Ethernet modunda bağladığımda Cnet ethernet kullanan bilgisayarlardan arayüzüne bağlanamadım. Diğer pclerde bu probleme rastlamadım.

Benzer sıkıntılar benzer markalar arasında oluşmaktadır. tek çözüm yolu bahsi geçen firmalarla görüşüp güncel firmware istemek yada driver istemek olabilir.

Gönderildi : 16/04/2008 14:41

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

s.a

ortamda wireless kullanılıyorsa ise hele birde bağlantı sorunu yaşanıyorsa Radyo  yayınları sağlıyan bir ortam vardır ondandır...

denk geldik böyle bir probleme 8 katlı apartmana sistem kurduk....access point  aracılığıyla işlemleri gerçekleştirdik......manuel ip verdik......bi kaçında uyumsuzluk oldu güncel firmware yükledik...ve sonrasında iki apartman ileride radyo yayını yapan bir firma varmış sorun ondan kaynaklanıyormuş.......bi kaçında kablolu bağladık sorun giderildi......

teknoloji beraberinde sorunlarıda getiriyor biraz irdelemek lazım

Gönderildi : 16/04/2008 16:12

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

evet arkadaşıma katılıyorum, telsiz telefon da büyük etki yapabilir. bence ortamı araştır. en basitinden bir telefon geldiği vakit bazı laser mouse lar donuyor.

Gönderildi : 16/04/2008 17:37

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet ortamın etkide bulunacağına katılıyorum  kişi farklı yurtta idi daha önce orda aynı sorun oluyordu

Gönderildi : 16/04/2008 18:41

Paylaş: