Forum

Serverim bozuldu. N...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Serverim bozuldu. Nasıl bir server almalıyım. Bütçem 3500-4000 dolar arası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli üstadlar ıbm serverim çok eski bir modeldi. Bozuldu. Yeni bir server almayı düşünüyorum. Kaliteli güçlü uzun ömürlü bir cihaz almak istiyorum. Sizce nasıl bir server almalıyım. Aklınızda bir model marka var ise benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Yani ileriye yönelik birşey düşünüyorum. En az raid5 yapısını destekleyecek bir server düşünmekteyim. Hp qmpaq serverleri nasıl? Ben de hep ıbm serverleri var. Sizce hangi marka model olmalı. Üzerinde iki farklı uygulama çalıştırabilmeliyim. Mesela Lotus server ve eset server gibi

Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürlerf

Gönderildi : 20/10/2009 18:38

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

İleride sanallaştırma filan düşünüyorsanız ona göre yatırımınızı yapın derim ben 2 sene önce hp dl380 server almıştım eski server'da ibm'di ve 4-5 senelik performans çok ciddi manada arttı diyebilirim.

Gönderildi : 20/10/2009 18:56

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Sana kesinlikle tavsiye edebileceğim  sunucu  Dell Poweredge R710 olacaktır.Bu sunucu  HP DL 380 sunucudan bile mühendislik çalışması alanında çok önündedir.Ve de Vmware ESX Server gibi sanallaştırma teknolojilerini kullanacaksanız kesinlikle uyumlulukta çok iyidir  ve test edilmiştir.

http://www.dellbilgisayar.com/products.php?product_type=3&model=R710&model_detay=R710%20C

Saygılarımla,

Gönderildi : 20/10/2009 19:00

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Bu güçlü bir server midir ben pek anlamıyorum da. Ben ileriye yönelik bir makina arıyorum. Bundan 3-4 sene sora da kullanabileceğim güçlü hızlı birşey arıyorum. Bu iyidir diyorsanız bir fiyat araştıralım

Gönderildi : 20/10/2009 19:06

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Tavsiye ettiğim sunucu sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

Gönderildi : 20/10/2009 19:15

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. 🙂 Peki Hp ya da IBM tavsiye edermisiniz.

Gönderildi : 20/10/2009 19:18

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Ibm @Server Tavsiyemdir.

http://www-05.ibm.com/tr/products/servers/xseries/index.html

Gönderildi : 31/10/2009 14:06

Paylaş: