Forum

wpa şifrelemede bağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wpa şifrelemede bağlantı sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@harunye.)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

yeni asus eeepc 1000ha netbook aldım. cihazın wrless kartı atheros 5007eg .kendi modemimde ve denediğim hiç bir modemde  wpa şifrelemede bağlantı gerçekleştiremedim. asus servisine gönderdim bin türlü rezillikle 20 gün sonunda wrless çalışıyo diye geri gönderdiler. oysaki ben wrless çalışmıyo diye bişey belirtmedim. kartn yeni güncellemesini bulamadım. çok nadir olmak üzere bağlanabildim. . cihaza 2 defa format attım.sorun devam ediyor  ne yapabilirim.  ?

Gönderildi : 27/09/2009 17:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sahip olduğunuz kart WPA desteklemiyor.

http://www.atheros.com/pt/wlan_mobile.htm

So it’s clear. This card does not support the WPA and it seems you have to change to another cad if you want to use WPA or WPA2

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2009 20:03

(@harunye.)
Active Member
Konu başlatıcı

hakan hocam çok teşekkürler. bunu bilmiyordum.

pekala eğer donanımsal desteklememe ise yapacak bişe yok yazılımsal olduğu takdirde güncelleme veya farklı driver ile sorun giderilebilirmi.?

Gönderildi : 29/09/2009 04:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Üzgünüm bu ürünün böyle bir desteği olmadığı için kullanma şansınız yok . Ancak şirket bir firmware ile belki bu desteği sağlar ama şu anda görünen bir destek yok .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2009 21:34

(@harunye.)
Active Member
Konu başlatıcı

Üzgünüm bu ürünün böyle bir desteği olmadığı için kullanma şansınız yok . Ancak şirket bir firmware ile belki bu desteği sağlar ama şu anda görünen bir destek yok .

hakan hocam çok  teşekkürler. bir sorum daha olacak. aircrack  prosunu 5007 eg de xp tabanında kullanablirmiyim.? 

Gönderildi : 30/09/2009 16:25

(@GurkanDemirtas)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Merhaba aynı probelmi yaşamıştım. Yaptığım araştırmalarda linux tabanı için 3. party sürücüleri vardı fakat kullanmak nasip olmadı. Araştırısanız ingilizce olarak bulabileceğinizi düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/10/2009 15:00

Paylaş: