Forum

Parmak izi okuma si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Parmak izi okuma sistemi kurulumu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
579 Görüntüleme
(@EnginYALCINKAYA)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,bir öğrenci yurdu için öğrencilerin hangi saatte giriş çıkış yaptığını vb işlemler için Parmak izi okuma sistemi kurulumu yapılacak..Daha önce böyle bir kurulum yapmadım...Sistemin işleyişini ve kurulumu konusunda bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımlarını rica ediyorum.Alttaki linkte Sinan Bey açıklama yapmış..Fakat sistemin kurulumu aşamalarını sormak istiyorum..Mesela parmak izi okuma cihazı ayrı bir yazılımla mı geliyor..Bilgisayara öğrencilerin parmak izi tanımlamaları vb...Herkese iyi Bayramlar.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/83552.aspx

Gönderildi : 19/09/2009 20:43

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

ben farklı bir amaç için kullanmıştım daha önce cihazın yanında gelmişti yazılım,

Gönderildi : 20/09/2009 18:38

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Bir zamanlar bu tür bişey kurdurmuştuk,aklımda kalanları paylaşıyorum tekrar teyit etmekte fayda var ama

Öncelikli olarak piyasada ZK marka cihazlar satılmakta ve biçok firma distribütörü olduğunu söylemektedir,Yazılımıyla birlikte gelmektedir,yazılım olarak 2çeşit yazılımı mevcut,personel giriş çıkış ve pdks denilen işin muhasebeye dökülmüş hali.Hafızasında kayıt tutabilmekte pc ile bağlantısı RS veya Yeni nesilde Ethernet kullanılmaktadır.biz aldığımızda kişi 3adet parmak tanımlyabilmekteydi(bunun sebebi tanıtılan parmakların birinde kesik veya başka bir iz olduğunda diğerini kullanabilmesidir),geliştirilmiş olabilir ama,personel parmağını cihaza tanıttığında pc kısmında tanıtılan parmağın hangi kişiye ait olduğuna dair tanımlama yapılmalıdır.ayrıca bir kapıya role vasıtasıyla parmak izlerinin o kapıyı açma yetkiside verilebiliyor.aklıma gelenler bunlar şimdilik,zaten satıcı firma kendi yazılımını verecektir ve eğitim olanağı sunacaktır.biz o zaman özgür zaman isminde bir firmaya yaptırmıştık perpada,fiyat performans olarakta memnunduk,umarım faydası olmuştur.

İyi Çalışmalar Dilerim

Gönderildi : 29/09/2009 20:09

Paylaş: