Forum

şifremi unuttum

Bildirimler
Hepsini Temizle

şifremi unuttum

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@metincesmeci)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar;

ben modem şifremi unuttum ve giremiyorum. Ancak modeme de reset atmak istemiyorum, okadar bilgiyi en baştan tekrar girmeye üşeniyorum [:D] reset atmadan modem şifresini tekrar nasıl bulabilirim. Böyle birşey mümkünmü modemin markası zyxel yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 19/08/2009 19:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Metin bey ;

konu donanım ile ilgili olduğu için ilgili bölüme taşıyorum .

Emin olunki bu şekilde şifreyi kırmayı bulmanız bilgileri girmekten daha uzun sürecektir . çünkü hiçbir üretici firma bu bilgiyi dışarıya sızdırmak istemez ve bende şöyle bir google a bakınca pek birşey çıkmadı .

en iyisi siz resetleyin ...

ancak bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var ise ve konu acil değil ise bekleyelim ve görelim 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/08/2009 19:40

(@metincesmeci)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Anladım Hakan Bey, çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/08/2009 19:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/08/2009 21:07

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Modemin tam modeli nedir?

Gönderildi : 20/08/2009 00:20

(@EmreSahin)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba,

Modemin modelini verirseniz bir araştırma yapabiliriz.

Gönderildi : 09/12/2009 23:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Arkadaşlar neyin araştırmasını yapacaksınız? Diyelimki benim AirTies bir modemim var. İlk geldiğindeki standart olarak şifre istemez. Ben tüm ayarlarını yaptım ve arayüze girilebilmesi için 12 karakterli alfanumerik bir şifre koruması yaptım. İlerleyen günlerde bu şifreyi unuttum. Bunu kırmak için harcayacağım zamanda kaç tane modem yeniden kurulur siz hesap edin. Bu arada kırıla bilirliliğide kesin değil tabiki. Yapacağım tek şey modemi fabrika ayarlarına döndürmek ve yeniden yapılandırmak. Gerisi hikaye.

Gönderildi : 10/12/2009 12:07

(@EmreSahin)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Hocam şöle bir durum var arkadaş modeme reset atmak istemiyor.Yani o şifrenin bulunmasının zor olduğunu herkes biliyor veya modem şifresini kırmak çok uzun zaman alır. Bunlar doğru Hakan Hoca aynı şeyi yazmış.Tabiki modemi resetleyip bilgileri girmek daha mantıklı en azından ben olsam öle yapardım ama arkdaş resetlemek istemiyor bari bizde öğrenelim bakalım yani en basit çözüm yolu hangisiymiş...

Gönderildi : 10/12/2009 15:10

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

O.K ozaman bi araştırın bakalım çözüm bulabilecekmisiniz? Bulabilirseniz bizlerde öğrenmiş oluruz.

Gönderildi : 10/12/2009 15:27

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Hakan ve Sinan abiye katılıyorum. Ama şunu da sormalıyım. Zyxel routerlarda, conf. lar yedeklenebiliyor. Acaba başta böyle bir şeye neden gerek duymadınız ?

Ayrıca ;

Hiç bir modem arayüzlerinin şifreleme teknikleri üst düzey oldukları için kırılamayacak şifrelerdir. Yani conf. ları baştan yapmanız gerekecek.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/12/2009 04:50

Paylaş: