Forum

hp jetdirect 500x

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp jetdirect 500x

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

hp jetdirect 500x cihazına arayuzden bağlanılıyormu yonetimi nasıl. ne gibi sorunlar olur genel bilgi alabilirmiyim

Gönderildi : 11/08/2009 13:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bahsettiğin şey network karti gibi bişey sanırım bizdede hp 500 plotter var uzerınde jet dırect card mevcut ip numarasından baglanabılırsın

Gönderildi : 11/08/2009 14:03

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba HP Jetdirect 500x cihazına arayüzden tabiki bağlanabilirsiniz. Jetdirect Kartınızın ip 'sini öğrenebilmeniz için kutusundan çıkan bir cd 'si vardı . O cd 'yi çalıştırdığınızda ip'yi görebilir ve arayüzüne bağlanarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Eğer cd'niz yok ise DHCP serverınızdan cihazınızın aldığı ip'ye bakarak arayüze ulaşabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Şantiye ofislerimizden birinde Plotter üzerinde kullanıyoruz ve herhangi bir problem yaşamadık. Bu arada eğer jetdirect kartını yeni alacaksanız kesinlikle yazıcı uyum listelerine bakınız.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 11/08/2009 14:14

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

oki 5520 ve oki 5521 printerlere bağlı bu cihaz tam olarak ne işe yarıyor arayuzun den ne gibi yonetim yaparız ve bu printerler için uyumlumu

Gönderildi : 11/08/2009 14:50

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Tekrar Merhaba,

Jetdirect kartları ethernet kartları olmayan yazıcıların , network ortamında çoklu kullanımını sağlayan cihazlardır. Örneğin LPT portu olan bir yazıcıyı LPT jetdirect kartına bağlayarak ethernet kartı kazandırmış olursunuz.Bunun sonucunda yazıcınız artık network ortamınızda çalışan bir yazıcı olur ve tüm kullanıcılarınız network üzerinden yazıcıyı kullanabilir. Ancak sizin bahsettiğiniz Jetdirect kartını  sadece HP marka yazıcılarda kullanmanız gerekir. Sizin bahsettiğiniz yazıcıların network ortamında kullanılması gerekiyor ise bence işletim sistemi üzerine yüklediğiniz yazıcı driverını  paylaşım vermeniz daha mantıklı olacaktır.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 11/08/2009 16:38

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki bunu kuran ne mantıkla yapmış bir muhasebe programı kullanıyoruz acaba onun içinmi?

Gönderildi : 11/08/2009 19:19

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Merhaba Oki yazıcıyı HP Jetdirect kartına mı kurmuş demek istiyorsunuz?

Gönderildi : 11/08/2009 19:27

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

2 oki yazıcı jetdirect 500x lpt kablosuyla bağlı ve jetdirect de networke bağlı

Gönderildi : 11/08/2009 20:06

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Tamam ne güzel jetdirect kartınıza bağlı yazıcılarınız çalışıyor .Ben ne yapmak istediğinizi tam olarak anlayamadım.?

Gönderildi : 11/08/2009 22:22

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sorun olmadan öğrenmek istemiştim bugun sorun yaşadım ve print alamıyorum. Problemim su bir anda printerlere cıktı gonderememeye başladım.

Sistem soyle kurulmuş; 2 adet oki 5520 ve 5521 printer jetdirect 500x bağlı ve jetdirect de network kablosuyla swiche bağlı. printer driverleri servere tanıtılmış ve paylaşım verilmiş clientlara. printerin bağlantı noktasına baktığımda lpt1 ve lpt 2 olarak goruluyordu. Sorunu cozmek aşamasında sanırım ayarları iyice karıştırdık. Normal bu yapıda servere printer nasıl kurucam ve clintleri yapılandırıcam. Clintler uzerinde lpt portu gostermem gerekiyor sanıırm cunku muhasebe programı kullanıyoruz ve yazıcı yazdırma bolumune geldiğimizde lpt yazıcı secip yazdırıyorduk. Uzman arkadaşlardan adımlı bir yardım alabilirmiyim. Ayrıca jetdirect arayuzunde yapmam gereken bir şey varmı ip ayarları gibi?

Gönderildi : 17/08/2009 23:50

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Merhaba,

Jetdirect kartınızın arayüzüne ait ekran görüntüsünü bizimle paylaşırmısınız?

Gönderildi : 18/08/2009 11:18

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

sorun cozuldu printer driveri tekrar kurunca en son duzelti tam olarak nasıl bir cozum buldum bilmiyorum ama 🙁

Gönderildi : 18/08/2009 19:06

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Geri Bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 19/08/2009 12:29

Paylaş: