Forum

leptop monitör...

Bildirimler
Hepsini Temizle

leptop monitörü masa üstü pc ye olurmu ?

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@sametozkaya)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba elimde anakartı bozuk bir leptop var.Serverime bir monitör yapmak istiyorum leptop monitörünü server pc de çalıştırmak için ne yapmam gerekir ? Yada böyle bir şey mümkün değilmi.

Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim

Gönderildi : 11/08/2009 00:23

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

İstemiş olduğunuz mümkün fakat monitör ve anakart devresini temin etmeniz ve işi bilen birisine cihazlarla birlikte teslim etmeniz gerekiyor.

1 Monitör Kablosu+Devre Şemaları+NB Monitörü

Eğer siz yapmayacaksanız çok maliyetli olabilir.

Gönderildi : 11/08/2009 02:10

(@ibrahimKURT)
Gönderiler: 11
Active Member

maliyet olarak anakart ücretini geçme olsılığı var... 

ben size adım adım anlatayım...

lcd vga kart alıyorsun... 80$-15*$ (devre şeması die nitelendirilen)

lcd invertorün istediği gerilime düşürmek için bir tane 12 v - -> 5 v cevirici devre...

notebook lcd data kablosu incedir. eski data kablosundaki pin sıralamasını bilmediğim için yorum yapamıyorum ama kabloları doğru bir şekilde lcd vga bord out kısmına bağlayarak görüntü alabilirsin...

yaklaşık 150-200$ maliyet... karar senin tabiki farklı şeyleri denemek haz verir ama bu durum astarı yüzünden pahalı deyimini ortaya çıkarmaktadır.

saygılar... 

Gönderildi : 15/08/2009 15:59

(@sametozkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

maliyet olarak anakart ücretini geçme olsılığı var... 

ben size adım adım anlatayım...

lcd vga kart alıyorsun... 80$-15*$ (devre şeması die nitelendirilen)

lcd invertorün istediği gerilime düşürmek için bir tane 12 v - -> 5 v cevirici devre...

notebook lcd data kablosu incedir. eski data kablosundaki pin sıralamasını bilmediğim için yorum yapamıyorum ama kabloları doğru bir şekilde lcd vga bord out kısmına bağlayarak görüntü alabilirsin...

yaklaşık 150-200$ maliyet... karar senin tabiki farklı şeyleri denemek haz verir ama bu durum astarı yüzünden pahalı deyimini ortaya çıkarmaktadır.

saygılar... 

Merhaba size bir şey sormak istiyorum. Monitirünü kullanmak istedigim leptop un sadece anakartında sorun var yani bu dışardan almam gereken parçalar leptopun içerisinde mevcut değilmidir?

Gönderildi : 18/08/2009 03:31

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Evet içerisinde yer alıyor ama anakart üzerine entegre bir biçimde. Herhalde tüm anakartı parça parça bölme şansınız yok. Bu yüzden bir monitör için 200 $ masraf yapacaksanız yenisini bu fiyata almak daha makul olur.

Gönderildi : 18/08/2009 21:01

(@ibrahimKURT)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba,

şöyle anlatayım evet mümkün arkadaşımızın dediği gibi gölme şansın yok malesef... ben bu işin içindeyim ürün görüntü vermiyorsa sorunu bulmak kolay... ama anakart üzerinde görüntü vermemesini sağlayacak etken çok... anlatsam yapmaya çalışsan ekipman gerekir...

bence anakartını onararak bu işi çözebiliriz... en azından bu şekilde komlike düşüncelerden sıyrılıp notebookunu notebook gibi kullanabilirsin... 

Gönderildi : 28/08/2009 01:56

(@sametozkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

şöyle anlatayım evet mümkün arkadaşımızın dediği gibi gölme şansın yok malesef... ben bu işin içindeyim ürün görüntü vermiyorsa sorunu bulmak kolay... ama anakart üzerinde görüntü vermemesini sağlayacak etken çok... anlatsam yapmaya çalışsan ekipman gerekir...

bence anakartını onararak bu işi çözebiliriz... en azından bu şekilde komlike düşüncelerden sıyrılıp notebookunu notebook gibi kullanabilirsin... 

Merhaba

, leptop çok eski çalışsada iş görmez .ama monitörünü değerlendirebilirmiyim diye sormuştum.Ama sanırım astarı yüzünden pahalıya geliyor .;
açtıgım konuya ilginiz için teşekkür ederim

Gönderildi : 13/09/2009 02:11

Paylaş: