Forum

Notebook tercihi si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Notebook tercihi sizce hangisi

11 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba çzöüm park sakinleri herkese selamlar.

Şirketimizin müdürüne notebook alacağız ama hangisi daha iyi karar veremiyoruz.

Macintosh MacBook mu?

Machintosh MacPro mu?

yoksa sony VGN-TT21XN /B  serisi mi?
sizlerden cevap bekleyeceğim arkadaşlar.

Gönderildi : 27/07/2009 18:28

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Amaç nedir yani ne için kullanılacak?

Gönderildi : 27/07/2009 18:31

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Eğer sadece internet,mail vb uygulamalar kullanılacaksa, Machintosh MacPro.Eğer domainim var,patron notebookunu ofistede aktif kullanmak istiyor derseniz Sony..

Gönderildi : 27/07/2009 18:34

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Bence sadece mail ve internet için kullanılacaksa sony başka uygulamalar çalıştırmak istiyorsa ki machintosh normal sadece bu işler için kullanılmamalı bence o zaman macpro daha mantıklı.

Gönderildi : 27/07/2009 18:45

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Şirkette kullanacak. Arasıra seyahatlerede gidiyor. Tabi birazda bilgisayarının hızlı ve performanslı çalışmasını istiyor. Machintoshlar performanslı bilgisayarlar olarak biliyorum. Sizce hangisini aldırayım. Birde Machintshlarda hem windows hemde leopart yüklü imiş.Doğruluğu sizde nedir. Hem Windows hemde mac yazılımı mı kullanıyor.

DLNA desteği ve HDMI girişi yok bildiğim kadarıyla. Bu da HDMI kalitesinde görüntü ve aktarımı yapmak için aparat kullanmak gerektiriyor. Ama Normal Pclerde bunlar mevcut sizden yardım bekliyorum. Bana soruyor bende karar veremiyorum. Maliyetli bilgisayarlar onun için yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 27/07/2009 18:54

(@cetinkalkan)
Gönderiler: 8
Active Member

patronunuz mac kullabilirse hatta hem windows hem mac kullanabilirse kesinlikle macbook pro alın eger onu almıyorsanızda sony vaio serisini tam bilmiyorum ama 4 gb ram li  notebook ları var mac ten daha ucuza geliyor kullanan iki kişi tanıyorum cok memnunlar  sahsi görüşüm vaio derim karar sizin

Gönderildi : 03/08/2009 13:51

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba,

Mac ile Notebook arasında çok fark var şöyle ki, Maliyet olarak MacPro 6000Tl civarında ayrıca ek aksesuarlarıda çok pahallı Ör.(Vga cable 90 TL) Hız olarak ve virüs bulaşmasın , sistem 2-3 yıl çalışsın diyosan ve maliyet önemli değilse MAC Pro al derim.Tabiiki patron mac kullanabiliyorsa..   

Gönderildi : 03/08/2009 14:49

(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member

Sadece Profosyeneller DELL kullanır. Bir slogan hatırlıyorum 🙂

Gönderildi : 03/08/2009 15:12

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

http://www.bilgisayaralisveris.com/index.php?p=show&pid=85899&k_id=0&kn=&ref=akakce&v=1.48.1

bu sitedeki bilgisayar her türlü ihtiyaçlarını karşılar nitelikte bence

fiyatına inanamıyacaksın 😀

Gönderildi : 11/08/2009 12:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

biz genel mudurlere daha cok domainle uyumlu calışabilmesi hemde performanslı olması bakımından sony veya toshibanın xp ye downgrade olan makinalarını kullanıyoruz

Gönderildi : 11/08/2009 13:38

(@ibrahimKURT)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba,

iki seçim arasında kaldınız bende bir seçim daha vermek isterim.... mac üzerinde işlem yapalıbiecek bir ihtiyacınız varsa mac almanızı öneririm. ama Dell seçeneğini unutmamalısınız. dell makineleri performans makinesidir. ben Dell xps serisi kullanıyorum performans olsun veya faklı donanım ilgili herhangi bir sorun yaşamadım... birde notebook alırken servis desteği çok önemlidir. bunuda dikkate almanızı isterim...

Zamanında Dell Merkez Servisinde bir yönetici olarak yazdım önerimi... ama ne alınırsa alınsın sağlıkta kullanılması dileği ile...

saygılarımla, 

Gönderildi : 15/08/2009 14:58

Paylaş: