Forum

Cross Kablo ile Sna...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cross Kablo ile Snap Deploy Image Yukleme

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

benim şöyle bi sorum var size,bir tane notebooğum var  üzerinde cdrom ve disket sürücüsü yok.usb ile boot edemiyorum galiba bios desteklemiyo.

ancak elimde image var bunu cross kablo ile atmayı öğrenmek istiyorum,snap deploy ile bunu yapabilirmiyim ?

Gönderildi : 22/07/2009 14:55

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

öncelikle laptop ethernet kartının PXE desteği varmı onu bi tespit etmeniz lazım.

şayet PXE desteği var ise snap deploy ile bu işi yapman mümkün. Öncelikle herhangi bir bilgisayara acronis snap deploy yüklersin. Snap Deploy management console da acronis PXE server yapılandırırsın.Laptopu PXE boot yaparsın.kolay gelsin..

Gönderildi : 22/07/2009 19:37

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

öncelikle laptop ethernet kartının PXE desteği varmı onu bi tespit etmeniz lazım.

şayet PXE desteği var ise snap deploy ile bu işi yapman mümkün. Öncelikle herhangi bir bilgisayara acronis snap deploy yüklersin. Snap Deploy management console da acronis PXE server yapılandırırsın.Laptopu PXE boot yaparsın.kolay gelsin..

tam hakim değilim bu konuyada yüklemeyi bir deneyeyim sonra dönerim tekrar size

Gönderildi : 23/07/2009 13:09

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

teşekkür ederim, tam hakim değilim bu konuya, yüklemeyi bir deneyeyim sonra dönerim tekrar size.

Gönderildi : 23/07/2009 13:10

(@cenkbaranak)
Reputable Member

tabiki buradan devam ederiz...

Gönderildi : 23/07/2009 14:58

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

BAKTIM ama karisik biraz... ghost ile atmayı öğrendim,boş zamanında biraz daha açık anlatabilirmisiniz ?

Gönderildi : 24/07/2009 18:31

(@cenkbaranak)
Reputable Member

ok.

Gönderildi : 24/07/2009 18:49

Paylaş: