Forum

Kabinet Tavsiyesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kabinet Tavsiyesi

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam,

Bir oda server yeri olarak ayarlandı.Fakat odanın serverı yeteri kadar ısıtmıyor.Klima koyacak yerde yok.Bu konuda iyi soğutabilen bir kabinet tavsiyesinde bulunabilir misiniz?Yada ne yapmam lazım ki bu serverı yeteri kadar soğutabilirim?

Teşekkürler

Gönderildi : 21/07/2009 00:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

estap bu konuda sağlamdır.

yada sunucularınız her ne marka ise o markanın da güzel kabinleri oluyor ancak biraz pahalıdır.

benim tavsiyem ne yapın edin bir klima koyun ortama. kabinetin soutucuları ile bu işi çözeminiz biraz zor.

kolay gelsin

Gönderildi : 21/07/2009 00:28

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Malesef klima en iyisi ama öle bir mimari var ki klima için biraz geç kalınmış bu yüzden klima yerine bu sorunu bir nebze kabinet ile çözmemiz gerekmektedir.Teşekkürler Estap kabinetlerine bir bakayım

Gönderildi : 21/07/2009 01:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

estap ve ladox kabin konusunda başarılılar ben estap alıyorum şantiyelere ama mümin bey'in dediği gibi soğutma sistemi şart hamam gibi bir sistem odası olmaması için:)

Gönderildi : 21/07/2009 12:06

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Estap'dan kapali devre sogutma sistemlerini hakkinda bilgi alabilirsin. (side cooler olarak geciyor urun isimleri ve su/hava sogutmali secenekleri mevcut)

Gönderildi : 21/07/2009 15:34

(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Selamlar;

Benimde bulunduğum iş yerinde 6-7m2 kadar bir server odası bulunuyor 24.000btu luk bir klima ile soğutuyorum fakat klima iki kere arıza yaptı. Çözüm olarak soğuk hava depolarının soğutma sistemi yada morgların soğutma isstemi gibi bir sistem yaptırıyorum. Bu hafta içerisinde sistem kurulacak kurulduktan sonra randımanı ve detayları hakkında sana daha detaylı bilgi yazarım.

Gönderildi : 22/07/2009 16:40

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Selamlar;

Benimde bulunduğum iş yerinde 6-7m2 kadar bir server odası bulunuyor 24.000btu luk bir klima ile soğutuyorum fakat klima iki kere arıza yaptı. Çözüm olarak soğuk hava depolarının soğutma sistemi yada morgların soğutma isstemi gibi bir sistem yaptırıyorum. Bu hafta içerisinde sistem kurulacak kurulduktan sonra randımanı ve detayları hakkında sana daha detaylı bilgi yazarım.

soğutma sistemi yada morgların soğutma isstemi gibi bir sistem       mümkünse detaylı bir şekilde cihazın özellikleriyle birlikte yazarsınız merak ettim 🙂     morg'a hiç girmedim [:D]

Gönderildi : 25/07/2009 17:23

(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Tabiki bu hafta çarşamba günü kurulacak bulunduğum yer hastane olduğu için kendi teknik atölyemiz yapacak bu işi tüm gerekli malzeme ve kurlumu ve çalışması hakkında detaylı bilgiyi sizlere ileteyim.

Gönderildi : 27/07/2009 12:20

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Dış Ünitesiz Duvar Tipi Monoblok Klima Nedir?

Dış ünitesiz duvar tipi monoblok klimalar, tek üniteden oluşurlar. Dış üniteleri yoktur.

Soğutma amaçlı  kullanım esnasında drenaj bağlantısına ihtiyaç duymazlar. Drenaj suyunu yoğuşturarak kondenzasyon havası ile birlikte dış ortama atarlar. 

Özel tasarımı sayesinde tarihi binalarda, otellerde ve dış ünite monte edilemeyen mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Dış ünitesiz duvar tipi monoblok klimalar, mobil klimalara göre daha az yer kaplarlar.

Gönderildi : 27/07/2009 13:29

Paylaş: