Forum

Donanım test progra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanım test programı

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,358 Görüntüleme
(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

bilgisayarlar bazen öyle garip hatalar veriyorlarki ve bazı hataları sürekli degilde ara ara veriyorlar, böyle sorunlar insanı çıldırtacak cinsten oluyor, işlemcisiydi anakartıydı ram iydi hdd siydi ekran kartı idi power supply di herşeyini teker teker test etmek ve hatayıda sürekli vermediği için bu testleri uzun vadeli tutmak gerekiyor ve her türlü pc ye uyumlu her çeşit yedek parçada o anda elinde olmayabiliyor, beni bu gibi sorunlardan kurtarabilecek ; tabikide yüzde yüz başaramaz hiç bir program bunu ama en azından arızalı donanımın hangisi oldugu hakkında yüzde 70 yüzde 80 sonuçlar alabilecegim bir program arıyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 08/07/2009 20:18

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

3d mark - bechmark programları kullanabilirsiniz.Yalnız teknik sorunların çözümlerinde etkili olsalarda yinede yüzdelik olarak net sonuçlar alamayabilirsiniz. O tarz sorunlardan kurtulmanın en iyi yolu aygıtların tanılamasını iyi yapabilmekten geçer ...

Gönderildi : 09/07/2009 02:07

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Hiren boot cd var. Buna benzer programlar var içerisinde. Ram test. hdd test v.b. Donanımsal olarak power supply test, anarkart  test için cihazlarda mevcut.

Gönderildi : 09/07/2009 11:25

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ücretsiz olarak Test My Hardware deneyebilirsiniz

Gönderildi : 09/07/2009 11:40

Paylaş: